YEREL
Giriş Tarihi : 01-11-2020 09:21   Güncelleme : 01-11-2020 09:26

TÜRK KIZILAY’I ELAZIĞ ŞUBESİ İZMİR YOLUNDA

TÜRK KIZILAY’I ELAZIĞ ŞUBESİ İZMİR YOLUNDA

Türk Kızılay’ı Elazığ şubesi depremin yaralarını sarmak ve depremzede vatandaşlara yardım etmek adına hazırladığı yardım tırı ve gönüllüleri ile yola çıktı.

Türk Kızılay’ı Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, “İzmir’de yaşanan 6.6 büyüklüğündeki depremden sonra Türk Kızılay’ı olay yerine intikal etmiştir. Genel merkezimizde istişarelerimiz sonunda Elazığ Kızılay şubesi olarak İzmir’e insanı yardım malzemesi götürmek oradaki depremzedelere yardımcı olmak için Elazığ Kızılay şubesi olarak yönetim kurulu üyelerimizle birlikte genç gönüllülerimizle birlikte bugün İzmir’e hareket edeceğiz. 24 Ocak’ta çok yakın bir tarihte bunu yaşayan bir şehir olarak bu şehrin insanı olarak bu acıyı yaşayanlardan o acıyı yaşayan ekiplerden o gönüllülerden o neferlerden birisiyiz. Dün yaşadığımız acıyı maalesef bugün İzmir şehrimiz yaşıyor. Oradaki insanlarımıza bir nebzede olsa faydamız dokunması adına oradaki Kızılay ekiplerinin çalışmalarına katkı sunmak onların yanında olmak İzmirli vatandaşlarımızın hizmetlerini karşılamak ihtiyaçlarını karşılamak adına gönüllülerimizle beraber oradaki çalışmalara katılacağız ben İzmir depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Bütün İzmirlilere de çok geçmiş olsun diyorum” dedi.

Kanal23 Genel Yayın Yönetmeni Metin Erol ‘’İzmir’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki deprem sonrasında tüm yurtta yardım çalışmaları başladı. Yakın zamanda malumunuz olduğu gibi 24 Ocak’ta 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında burada inanılmaz bir hafıza oluştu. En azından yardım dağıtma noktasında yardımların insanlara ulaştırılması konusunda Elazığ Kızılay ekibi muhakkak biraz daha tecrübeli olduğunu zannediyorum. Bu hususta çünkü o zamandan bu zamana kadar hala sahada faaliyetlerini yürüten insanların iaşelerini sağlayan giyimden diğer temel gıdalara kadar bütün malzemelerini karşılamakla görevlendiler. Elazığ ekibi bu hususta İzmir’deki durumu da çok yakından gördü ve hemen bir tır hazırlayarak bu akşam inşallah İzmir’e doğru yola çıkacak. Aynı zamanda başkanımız ve ekibi de gidecek oradaki çalışmaları yakından takip edecek. Bunun şu manda önemi var acılarını hakikaten Elazığ anlıyor, Elazığ ekibi anlıyor. İzmir’de olması bu manada henüz yaraları sarılan bir toplum olarak İzmir’e gitmesi biraz daha manidar inşallah başkanım ve ekibinin çok güzel çalışmalar yapacağını biliyorum. Allah güç kuvvet versin fırsat bulunca inşallah bende oraya gitmeye gayret göstereceğim" ifadelerini kullandı.