SİYASET
Giriş Tarihi : 01-11-2020 16:49   Güncelleme : 01-11-2020 18:01

YILDIRIM: BU KADRO ELAZIĞ’A ÇOK GÜZEL HİZMETLER YAPACAKTIR

YILDIRIM: BU KADRO ELAZIĞ’A ÇOK GÜZEL HİZMETLER YAPACAKTIR

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Ak Parti Elazığ İl yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesinin ardından tanışma toplantısı düzenlendi. Toplantıda konuşan Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, 40 kişilik Yönetim kurulu kadrosuyla Elazığ’da güzel hizmetler yapacaklarını ifade etti.

Bir süre önce Ak Parti Elazığ İl Başkanlığı görevine Şerafettin Yıldırım’ın getirilmesinin ardından, yapılan çalışmalar sonucu AK Parti il yönetim kurulu üyeleri de geçtiğimiz gün belli olmuştu. Ak Parti Elazığ  il yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesinin ardından tanışma toplantısı düzenlendi. Organize Sanayi Bölgesi Toplantı Salonu’nda düzenlenen tanışma toplantısında açıklamalarda bulunan Şerafettin Yıldırım,  38 günlük titiz bir çalışmanın sonucunda il yönetim kurulu kadrosunu oluşturduklarını belirterek, oluşturulan kadro ile Elazığ’a çok güzel hizmetler yapacaklarını belirtti.

Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Bugün uzun bir il başkanlığı maratonundan sonra yönetim kurulumuz genel merkezimiz tarafından onaylandı ve şu anda birbirinden değerli 40kişilik yönetim kadromuzla beraberiz. Her bir kardeşimiz birbirinden değerli, inşallah bu kardeşlerimizle birlikte uzun yollar yürüyeceğiz ve bu şehre çok güzel hizmetler yapacağız. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle, teşkilat başkanımız Erkan Kandemir’in onurlarıyla Ak Parti Elazığ il başkanı olarak atanmış bulunmaktayım. Yaklaşık 38 günlük titiz çalışmanın sonucunda çeşitli verileri bir araya getirerek böyle güzel bir tabloyu oluşturduk. İnşallah bu tablo bu şehre çok güzel hizmetler yapacaktır”

“SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELMEK İÇİN AZAMİ GAYRET SARF EDECEĞİZ”

Yönetim kadrosunu oluştururken partilerinin tüzüğünde olduğu belirli kriterlere göre hareket ettiğini belirten Yıldırım,”Yönetim kuruluna mümkün olabildiği kadar, istisnai durumlar hariç, her bölgeye, her ilçeye, her beldeye hitap eden bir arkadaşlar almaya çalıştım. Yine gençlerden arkadaşlar almaya çalıştım. Bayanlardan da hem gençlerden hem de diğer gruplardan arkadaşlar almaya çalıştım. Yine meslek gruplarından da alım yapmaya çalıştım. Genel anlamda böyle bir dağılım yaptık. Yönetim kadrosu benim içime sindi ve bu kadro bu şehirde çok güzel işler yapacak. Şehrin bazı sorunları var, gerek depremden gelen sorunlar, gerekse de pandemi sürecinde oluşan sorunlar. Ama biz temsil ettiğimiz Ak Parti gibi bir misyonun üyeleri e yol arkadaşları olarak bu meselelerin sahibiyiz. Milletvekili ve belediye başkanları arkadaşlarımızla birlikte bu sorunların üstesinden gelmek için azami gayret sarf edeceğiz” şeklinde konuştu.

“BİNALAR TAMAMLANDIĞINDA ŞEHİR YENİ BİR YÜZE KAVUŞACAK”

Elazığ’ın sorunları ile ilgili konuşan Yıldırım, ”İrade koyulunca, samimi de olunca çözülemeyecek bir sorunun olmadığını düşünüyorum. Sadece süreci olan, zaman alacak olan ve daha farklı sebebi olan olabilir. 24 Ocak depreminde ben işim gereği Ankara’daydım. O gece buraya Elazığ’ın siyasileri ve bürokratlarıyla birlikte yaklaşık 20-25 kişilik bir ekiple birlikte uçakla geldik. Biz Elazığ’a indiğimizde, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu bey ve diğer iki bakanımız bizden 10 dakika önce inmişlerdi. Bu çok önemli bir şey 20 gün boyunca bu şehirden hiç ayrılmadılar. Şehrin her sorununu muhatap olarak aldılar ve çözümü için azami gayret sarf ettiler. Ve şu anda gördüğünüz gibi şehir yeniden yapılanıyor. Yıkılmış ve yıkılmakta olan binalar var ve yerine TOKİ marifetiyle yapılan binalar var. Dolayısıyla biraz daha sabırlı olursak bu binalar tamamlandığında şehir yeni bir yüze kavuşacak. Yine şehrin Türkiye genelinde olduğu gibi işsizlikle ilgili sorunları var. Bunlar da zaman içerisinde eriyecek olan sorunlar. Kısa sürede halledebilecek sorunlar değil. Onun dışında lokal sorunlar ve problemlerimiz olabilir. Ama biz hepsinin muhatap anlamında muhatabıyız, çözümü içinde gerekli mercileri harekete geçireceğiz”ifadelerini kullandı.

“ŞEHRİMİZE, PARTİMİZE VE TÜRKİYEMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM”

Yıldırım,”Bugün mevcut yönetimiz ile ilk toplantımız ve aynı zamanda tanışma toplantısı. Bundan sonraki süreçte, mutat, rutin toplantılarımız olacaktır, onları da yapacağız. Şu anda kendi adıma yapmadığım bir işlem kaldı, oda; bu yönetim kurulundan bir de icra kurulu çıkaracağız.İcra kurulu da kendisine verilecek sorumlulukla birlikte bu yönetim kurulu ile beraber çalışmaya devam edecektir. Ben bu yönetimin şehrimize, partimize ve Türkiyemize hayırlı olmasını diliyorum, herkese başarılar diliyorum”diyerek ifadelerini sonlandırdı.