YEREL
Giriş Tarihi : 02-11-2020 22:49   Güncelleme : 02-11-2020 22:49

GSİM KAN BAĞIŞI NOKTASINDA

GSİM KAN BAĞIŞI NOKTASINDA

Kızılay Haftası nedeniyle Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Şehit Muammer Faruk Salgar Gençlik Merkezi Sağlık Timi ve Gönüllüleri, Kızılay Kan verme noktasına gelerek kan bağışında bulundular.

Öğretmen Evi önünde bulunan kan bağışı aracın önünde toplanan Gönüllülere çorba ikramında bulunularak içimizi ısıtan Kızılay’a, Gönüllü Gençlerimiz kan bağışında bulunup karşılıklı dayanışmanın ve birlikteliğimizin gücüne güç katarak, Ülkemizin yaşadığı doğal afetlerde, pandemi sürecinde en fazla ihtiyaç duyulan Kan Bağışı çağrısında bulunup, herkesi on dakikalık işlem neticesinde hayat kurtarmaya davet ettiler.

Sağlık Timi Gönüllüsü Fatmanur Birişik; Gençlik Merkezi Gönüllüleri olarak Kızılay Haftasında azalan, İzmir’de meydana gelen  deprem ve pandemi den ötürü daha fazla ihtiyacın olduğu Kan Bağışına herkesi davet ediyoruz, ‘’ Kan ver Umut Ol ‘’ sloganıyla gönüllü arkadaşlarımız ile beraber kan verip can olmak istiyoruz, buradan Umut olmak isteyen herkese açık çağrıda bulunarak Kan Bağışına davet ediyoruz, dedi.

İl Müdürü Abdulsamet Eren; Bizde Kızılayımızın yaptığı çağrıya kayıtsız kalmayarak, “Kan canımızda var ‘’ sloganıyla İl Müdürlüğümüz personelleri olarak kan bağışında bulunmuştuk. Pandemi salgını nedeniyle gerekse deprem nedeniyle kan stoklarının azaldığını biliyoruz, bu bağlamda Gençlik Merkezi Gönüllülerimiz, Kızılay Haftasında yapmış oldukları bu anlamlı ve önemli etkinlikte Kan Bağışında bulunarak sergiledikleri bu güzide davranıştan dolayı hepsini kutluyor, hepsine yürekten teşekkür ediyorum” dedi.