YEREL
Giriş Tarihi : 03-11-2020 08:04   Güncelleme : 03-11-2020 08:04

AYDINCIK AYDINCIKLILARDA KALDI

AYDINCIK AYDINCIKLILARDA KALDI

FAİK AKGÜN

Özel bir firmanın Aydıncık Köyü meralarını istediğini, bu talebini Ekim Ayı İl Genel Meclisi'ne taşıdığını ve Aydıncıklıların meralarını vermek istemediğini haberleştirmiştik. Firmanın bu talebi Kasım Ayı İl Genel Meclisi'nin ilk oturumunda yeniden görüşüldü. Firmanın talebi oy birliği ile red edildi. İl Genel Meclisi'nin aldığı red kararı sonrasında Aydıncılıklılar büyük bir sevinç yaşadı. Karar sonrasında değerlendirmelerde bulunan Aydıncılıklılar "Aydıncık Aydıncıklılarda kaldı " dediler.

"KÖYDE TAM BİR BAYRAM HAVASI YAŞANIYOR"

Genel kurul sonrasında alınan karar ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Aydıncık Köyü Muhtarı Ali Güler, meralarının kurtulduğunu ve köylerinde bir bayram havası yaşandığını dile getirdi. Güler," Özel bir firma köyümüzün tek merasını tesis kuracağız diyerek talep ediyordu. Firmanın bu talebi Kasım Ayı İl Genel Meclis Toplantıları'nın ilk oturumunda yeniden meclis gündemine taşındı. İl Genel Meclisi tarafından hazırlanan komisyon raporu bizim haklılığımızı bir kez daha ortaya koydu. Raporun okunması sonrasında yapılan oylamada firmanın talebi oy birliği ile ret edildi. Bu karar ile köyümüzün merası kurtuldu. Ben vermiş oldukları buy karardan dolayı İl Genel Meclisi Üyelerimizin hepsine çok teşekkür ediyorum. Alınan kararı telefonla köy sakinlerimize illettik şuanda köyde tam bir bayram havası yaşanıyor diyebilirim. Tek geçim kaynağı hayvancılık olan köylülerimiz artık gönül rahatlığıyla hayvancılık faaliyetlerine devam edecekler. Ben bu noktada sürekli yanımızda oldukları ve destek verdikleri için bütün basın mensuplarına, özellikle Faik Bey size ve Evren Bey'e köyüm adına çok teşekkür ettiğimi ifade etmek istiyorum" dedi.

"VERMİŞ OLDUĞUNUZ DESTEKTEN DOLAYI KÖY HALKI OLARAK SİZLERE DE ÇOK TEŞEKKÜR ETTİĞİMİZİ İFADE ETMEK İSTİYORUM"

Köyleri ile ilgili olarak alınacak kararı meclis genel kurulunda takip eden Aydıncık Köyü sakinlerinden Volkan Öncel ise genel kurul sonrasında yaptığı değerlendirmede alınan karardan dolayı çok mutlu olduklarını kaydetti. Öncel, "İl Genel Meclisimiz aldığı bu karar ile köylülerimizin daha doğmamış çocuklarının bile hakkının korunmasını sağladı. Almış oldukları bu karardan dolayı İl Genel Meclisi Üyelerimizin hepsine çok teşekkür ediyorum. Bu kararın alınmasına kadar geçen süre zarfında bizden desteklerini esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Köy sakinleri olarak alınan bu karar dolayısıyla çok mutluyuz. Vermiş olduğunuz destekten dolayı köy halkı olarak sizlere de çok teşekkür ettiğimizi ifade etmek istiyorum. " diyerek açıklamalarını sonlandırdı.