SPOR
Giriş Tarihi : 04-11-2020 15:50   Güncelleme : 04-11-2020 15:50

DEVECİOĞLU ICF PROFESYONEL KOMİTESİNE SEÇİLDİ

DEVECİOĞLU ICF PROFESYONEL KOMİTESİNE SEÇİLDİ

İRFAN ARSLAN

 Fırat Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Öğretim Üyesi Prof.Dr.Sebahattin Devecioğlu; Uluslararası Catchball Federasyonu (ICF) yönetim kurulu tarafından ICF’nin “Profesyonel Komitesi”ne seçildi.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya sayfasında yaptığı paylaşım ile Uluslararası Catchball Federasyonu tarafından Resmi olarak, Catchball Türkiye temsilciliği alan Fırat Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Öğretim Üyesi Prof.Dr.Sebahattin Devecioğlu; Uluslararası Catchbal Federasyou (ICF) ile iletişime geçerek, Fırat Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Spor Yöneticiliği Bölümü olarak ICF’ye üye olduklarını ve takım kurma, lig ve organizasyon düzenleme yetkisi alarak, Türkiye’de Catchball oyununu geliştirip yaygınlaştırarak, federasyonlaşma sürecini başlatmışlardı.

Dünyada Gelişmekte olan, topla oynanan ve Takım Oyunu olan Catchball, Türkiye’de İlk defa Elazığ’da Fırat Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesinde Resmi olarak hayata geçirilmişti.

Fırat Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Öğretim Üyesi Devecioğlu;  “Catchball' Türkiye’de ve dünya çapında yaygınlaştırmak için çaba göstereceklerini, Ülkemizi uluslararası platformda en iyi şekilde temsil edeceğini” ifade etti.