YEREL
Giriş Tarihi : 06-11-2020 10:05   Güncelleme : 06-11-2020 10:05

İKİNCİ EL OTOMOBİLDE ARTAN FİYATLARDA DÜŞÜŞ BEKLENMİYOR

İKİNCİ EL OTOMOBİLDE ARTAN FİYATLARDA DÜŞÜŞ BEKLENMİYOR

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ Oto Galericiler Sitesi Dernek Başkanı Ercan Yılmaz, ikinci el otomobilde her kış yaşanan fiyat düşüşünün bu yıl gerçekleşmeyeceğini belirterek son dönemlerdeki fahiş oranlardaki yükselişin kışın da devam edebileceğini ifade etti.

İkinci el araç pazarında Korona virüs salgını ve artan dolar kuru ile birlikte yüzde yüze varan fiyat artışları yaşandı. Artan fiyatların düşmesi dört gözle beklenirken Elazığ Oto Galericiler Sitesi Dernek Başkanı Ercan Yılmaz ikinci el araç fiyatlarının kış mevsiminde de düşmeyeceğini ifade etti.

Kış sezonu öncesi fiyatlarda düşüş beklemediklerini söyleyen Yılmaz, ikinci el araç fiyatları ile ilgili olarak şu görüşlere yer verdi;

“KIŞ SEZONUNDA FİYATLAR YERİNDE SEYREDER”

“Kış sezonunda ikinci araç fiyatlarının düşmesi mümkün değil.  Dövizin artmasıyla beraber fiyatlar da yükseldi. Şu anda ikinci el araç piyasası da kilitlenmiş durumda. Dövizin artması ve pandeminin etkisini göstermesi yine piyasayı olumsuz etkileyeceği anlamına geliyor. Bu yüzden fiyatlarda bir düşüş söz konusu değil. Pandemi sürecinde üretici firmaların rekabete girmeyerek araç üretiminin artmadığını da görüyoruz. Bununla birlikte sıfır araçta daralma ve ülkeye araç girememesini görüyoruz. Fiyatların düşüşe geçmesini tetikleyecek birtakım durumların olması gerekiyor. Piyasaya baktığımız zaman böyle bir durum yok. Bu yüzden fiyatların düşmesi beklentisi içerisinde değiliz ancak bu fiyatların artacağı anlamına da gelmiyor. Kış sezonunda da fiyatlar yerinde seyreder”