YEREL
Giriş Tarihi : 10-11-2020 14:14   Güncelleme : 10-11-2020 14:14

CHP’DEN ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ

CHP’DEN ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

CHP Elazığ İl Teşkilatı,10 KasımAtatürk’ü anma töreni kapsamında Atatürk Anıt’ına çelenk sundu. Törende konuşan CHP il Başkanı Zeki Kaplan,”10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil, Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin yeni bir döneminin başlangıcıdır” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Elazığ il örgütü, Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edilişinin 82. Yılında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenledi. Elazığ Valiliği önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından açıklamada bulunan CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, şu ifadelere yer verdi;

“Büyük şahsiyetler yas tutularak değil, fikirleriyle, eserleriyle, fedakâr gayretleriyle anılırlar. Bizler de vefatının 82’inci yılında Ulu Önder Atatürk’ü, İstiklal savaşımızın başkumandanı, bağımsızlığımızın sembolü ve Cumhuriyetimizin kurucusu olarak gururla anıyoruz.

Unutmamak gerekir ki, 10 Kasım 1938 bir devrin sonu değil, Atatürk’ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin yeni bir döneminin başlangıcıdır. Dolayısıyla, Atatürk’ün aziz hatırasına sahip çıkmak, onun ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyetimizi, daha güçlü, daha demokratik, daha kalkınmış hale getirmek; onun kendi deyimiyle ‘muasır medeniyet seviyesinin üzerine’ çıkarmakla mümkün olacaktır.

Bugün bizler cumhuriyetimizin temel değerlerini korumak ve yaşatmak için mücadele ediyoruz. İnanıyorum ki, gelecek nesillerimiz de cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak için aynı azim ve kararlılıkla mücadele edecektir.

Bu inançla, vefatının 82'inci yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum”