YEREL
Giriş Tarihi : 12-11-2020 09:31   Güncelleme : 12-11-2020 09:31

ALACAKAYA’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

ALACAKAYA’DA FİDANLAR TOPRAKLA BULUŞTU

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde ‘Milli Ağaçlandırma Günü’ etkinliği kapsamında fidanlar toprakla buluştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde Tarım ve Orman Bakanlığı'nın geçen sene başlattığı “Geleceğe Nefes Ol” seferberliği kapsamında Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında fidan dikimi yapıldı. Alacakaya öncülüğünde yapılan fidan dikme çalışmasına Alacakaya Kaymakamı Fatih Topuz, Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, İlçe Jandarma komutanı, İlçe Emniyet Müdürü, kurum müdürleri öğrenciler ve ilçe sakinleri katıldı.

Etkinlikle ilgili açıklama yapan Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, şu ifadelere yer verdi:

"Milli Ağaçlandırma Günü Etkinliği kapsamında Alacakaya Belediyesi öncülüğünde; İlçe Kaymakamımız  Fatih  Topuz, İlçe Jandarma Komutanımız Mehmet Ali İlhan ve görev arkadaşları, İlçe Emniyet Müdürümüz Memiş Hamdemir ve Polis Teşkilatı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Tekdemir, öğrencilerimiz ve çok kıymetli ilçe halkının katılımı ile,  el ele ağaçlarımızı toprakla buluşturup can sularını verdik.

Yeşil bir Alacakaya için toplamda 2000 yetişkin ağacımızı ekmenin mutluluğunu yaşarken, yeşillendirme çalışmalarımızın ileriki günlerde de devam edeceğini bildirmek isterim.

Kampanya kapsamında Alacakaya da "Geleceğe Nefes" olurken, bu anlamda desteklerini esirgemeyen Orman Bölge Müdürümüz Salih Çetiner ve şef personellerine teşekkür ederim."