YEREL
Giriş Tarihi : 12-11-2020 09:44   Güncelleme : 12-11-2020 09:44

BAŞKAN YILDIRIM: ÖZEL ZAMANIMIZ OLMAYACAK

BAŞKAN YILDIRIM: ÖZEL ZAMANIMIZ OLMAYACAK

İRFAN ARSLAN

• Teşkilat çalışmasını tamamladıklarını ve artık sahaya indiklerini belirten AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım; ”Artık ekibimizle birlikte sahaya indik. Varlığımızın nedeni, çözüm noktasında muhataplık olmaktır. Gücümüzün yettiği kadarıyla mesaimizi Elazığ ve Elazığlılar için harcayacağız. Hata yaparsak bundan dolayı da özür dilemesini bileceğiz.”

• Elazığ’ın sorunlarına kısa, orta ve uzun vadeli olarak çözüm getirme çalışması yapacaklarını belirten Yıldırım; ”Biz henüz 50 günlük bir yönetim kuruluyuz. Ancak ilimizin tüm sorunlarına vakıfız. Bunların çözümü içinde gerekli çalışmalarımızı başlatmış bulunuyoruz.”

• Elazığ’ın problemlerini çözme noktasında kendilerinin gücü yettiğini kendileri, yetmeyenleri Milletvekilleri ile bununla da çözüm getiremezler ise üst makamlara götüreceklerini belirten Yıldırım; “Bize verilen onurlu bir görev var ve bizde bu görevin altından kalkmak için mücadele vereceğiz”

• Elazığlıların beklentisinin farkında olduklarını belirten Yıldırım; “Öncelikle kucaklayıcı ve birleştirici olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Farklı konularda farklı çalışmalarımız var. Bunları çözdükçe kamuoyu ile paylaşacağız. Tek isteğimiz biraz zaman”

• Her kesimin kendisini işin içinde olarak görmesi gerektiğini belirten Yıldırım; ”Bilindiği gibi Elazığ olarak önce depremi yaşadık ardından da pandemi süreci yaşıyoruz. Bu nedenle özellikle yönetici kesimin daha gayretli bir çalışma içinde olmasını arzuluyoruz.”

• Elazığ’ın eğitim alanındaki problemine çözüm getirilmesi adına girişimlerinin ve görüşmelerinin devam ettiğini belirten Yıldırım; ”Bu alanda hem fiziki mekân sıkıntısı hem de EBA sisteminde sıkıntıların giderilmesinin çalışmalarını sürdürüyoruz.”dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, ilin problemlerine çözüm getirme adına Yönetim Kurulunda ki arkadaşları ile birlikte zaman mefhumu tanımadan gayret göstereceklerini belirterek, “Bizlerin özel zamanı olmayacak. Bütün mesaimizi ilimiz adına kullanacağız.” Dedi

AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Yönetim Kurulu üyeleri Vahdettin Demirtaş ve Sencer Selmanoğlu ile birlikte Gazetemizi ziyaret etti.  Ziyaretinde gazetemize özel açıklamalarda bulunan AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım şunları söyledi.

“50 günlük bir yönetim kuruluyuz. Öncelikle bize verilen bu onurlu görevi layıkı ile yerine getirmenin çabasında olacağız. Biz ilimizin problemlerine vakıfız. Bu problemleri üç başlıkta topladık. Kısa süre içinde bizim çözüme kavuşturacağımız problemler. Bunları kendi irademiz ile çözüme kavuşturuyoruz. Bu tür problemlere irademizi koyarak çözümünü sağlayacağız. Acil problemlerimiz var. Bunları öncelikli olarak çözmek zorundayız. Buna bir örnek vermek gerekirse, Konteynır kentlerde kalan vatandaşlarımızın sıkıntılarına çözüm getirmemiz gerekiyor. Bu problemleri çözmemiz için gerekli çalışmalarımızı yapıyoruz. Ancak bunları da kendi içinde aciliyetlerine göre düzenleyip çözüyoruz. İkincisi bizim yapacağımız çalışmalarda Milletvekillerimiz ile birlikte gerekli çalışmaları yapacağız. Koordineli çalışacağız. Bazen onları da aşan sorunlar olacak bunları da yukarıya taşıyacak ve çözümü için çalışmalarımız olacak.

Deprem ve Pandemi nedeniyle insanlarımızın negatif bir psikolojik durumu söz konusu. Bundan dolayı sorunlar yaşıyoruz. Deprem de yakınlarını kaybedenlere verilen evler var. Bunlar bize tapumuz verilmedi diye sorun yaratıyorlar. Bizde size bu tapularda verilecek diyoruz. Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına iş verilmiş bundan dolayı sorunlar yaşanıyor bunları da çözmek için gerekli girişimlerimizi yapıyoruz. Gönlüm rahat. Çünkü Devletimiz bu sorunları gündeminde tutuyor ve çözümü için çalışmalarını yapıyor. Burada sadece süreç ile ilgili olarak bir problemimiz var. Bu arada benim özellikle yönetici konumunda olan arkadaşlarımdan isteğim, bu süreç içinde onlarında ellerinden gelenin fazlasını ortaya koyarak ilimiz ve insanlarımız için çalışma yapmaları. Çünkü biz hep birlikte ilimizin ve insanlarımızın problemlerine çözüm getirecek çalışmaları yaparsak sıkıntılarımızı azaltabiliriz.”

ESNAFLARIMIZIN TALEPLERİ VAR

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, esnafların krediler konusunda taleplerinin bulunduğunu belirterek, ”Bize gelen özellikle krediler konusunda talepleri var. Bize gelen bu talepleri bizde yukarıda muhataplarına iletiyoruz. Bunların karşılığı olacak ki bizde bunu gerçekleştirebilelim. Burada biz gelen talepleri ilgili kurumları ve Bakanlıklara taşıyoruz. Burada nasıl karşılık bulur bunu görmemiz gerekiyor. Biz taleplerimizi yukarıya taşıyacak ve takipçisi olacağız.”

SAĞLIK ALANINDA SIKINTILAR YOĞUNLUKTAN

Elazığ’da sağlık alanında çok büyük bir yoğunluk ve çalışmanın söz konusu olduğunu belirten Yıldırım; ”Bizim burada gördüğümüz bir sıkıntı yok. Yoğunluk var. Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde Başhekim boşluğundan dolayı bazı sıkıntılar yaşanıyor. Biz bu sıkıntının giderilmesi adına biran önce Başhekim atamasının yapılmasını talep ettik. Atanacak bir isim Bakanımızın masasında. İmza atmasıyla anında atama yapılacak. Bu atamanın biran önce yapılmasını istiyoruz.”

Elazığ’ın eğitim alanındaki ihtiyacının giderilmesi adına Milletvekillerimiz ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ile görüşeceklerini belirten AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım; “Depremin ardından ilimizdeki okulların durumu yapılan değerlendirmenin sonucunda ortaya çıktı. Hayırsever işadamlarımızın başlattığı okul inşaatları var. Ancak bunun yanında yapılması planlanan okullarımız var. Bu okulların da biran önce ihalelerinin yapılmasını istiyoruz. Bunun içinde Milletvekillerimiz ile birlikte gerekli girişimlerimizi yapacağız.”dedi

İSTİFA ETTİM

AK Parti İl Başkanı Yıldırım; ”AK Parti İl Başkanlığı görevinin verilmesinin ardından ilk yaptığım çalışmalardan biri, görev yaptığım Holding ve A.Ş.’lerde ki Yönetim Kurulu üyeliklerimden istifa ettim. Buralardan maaş almayacağım. Ancak takibi gönül birliğim devam edecek. Ben ve oluşturduğumuz Yöntim Kurulundaki tüm arkadaşlarım tüm varlığımız ve gücümüz ile Elazığ’a hizmet ve problemlerine çözüm getirmek için zaman mefhumu gözetmeden çalışmalarımızı yapacağız.” Dedi