YEREL
Giriş Tarihi : 12-11-2020 13:17   Güncelleme : 12-11-2020 13:23

KOVANCILAR İHH ŞUBESİNDEN ODUN KÖMÜR YARDIMI

KOVANCILAR İHH ŞUBESİNDEN ODUN KÖMÜR YARDIMI

İki yıl önce faaliyetlerine başlayan Kovancılar İHH Şubesi çalışmalarını hayırseverlerin de desteği ile tüm hızıyla devam ettiriyor.

Kovancılar İHH Şubesi yaklaşan kış günleri öncesinde tütmeyen baca kalmasın hedefiyle Kovancılar’da odun ve kömür dağıtımında bulundu.

Yapılan yardımlar hakkında bilgi veren Kovancılar İHH Şubesi Başkanı Hüseyin Yılmaz, “Kovancılar İHH Şubesi olarak iki yıldır faaliyetlerimizi gerçekleştirmekteyiz ve şu ana kadar 435 ailemize gıda kolisi yardımında bulunduk. Muhtaç ailelere 20 Bin TL nakdi yardım yaptık. Muhtaç ailelerimizin kış aylarını daha rahat geçirmeleri için bir çalışma yapmaktayız. Bugün itibariyle 20 ton odun ve 330 torba kömür yardımı gerçekleştireceğiz. Bütün çalışmalarımız bütün evlerde bacalar tütsün, üşüyen eller ısınsın amacıyla gerçekleştirilmektedir” ifadelerinde bulundu.

İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ Temsilcisi Metin Kılıç ise “Şube Başkanımız Hüseyin Yılmaz’ın şahsında bütün Kovancılar İHH ekibine teşekkür ediyorum. Kuruldukları günden beri büyük bir gayret ve özveriyle çalışmaya devam etmekteler. Pandemi sürecinde yaptıkları da gerçekten takdire şayandır. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyor ve hayırseverlere de desteklerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” dedi