YAŞAM
Giriş Tarihi : 14-11-2020 16:05   Güncelleme : 14-11-2020 16:30

AK PARTİ'DEN ELAZIĞ'A NEFES ALDIRACAK ETKİNLİK

AK PARTİ'DEN ELAZIĞ'A NEFES ALDIRACAK ETKİNLİK

FAİK AKGÜN

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı tarafından bir fidan bir nefes kampanyası kapsamında Harput'ta fidan dikimi yapıldı. Etkinliğe AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık , Orman Bölge Müdürü Salih Çetiner  AK Parti Elazığ İl Başkanı  Şerafettin Yıldırım , belediye başkanları, AK Partili Meclis üyeleri ve AK Parti üyeleri katıldı. Çok sayıda fidanın toprakla buluştuğu etkinlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan adına  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi ve annesi adına fidan dikildi.   Fidan dikim etkinliğinde İlimizde ve İzmir'de  meydana gelen depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımız adına da fidan dikilirken Ermenistan savaşında şehit olan Azerbaycan askerleri adına da fidan dikildi.     

"MUHALEFET YAKILAN BU ORMANLAR İLE İLGİLİ TEK CÜMLE SARF ETMEZKEN BİZİM YAPTIĞIMIZ AĞAÇ DİKİM ETKİNLİKLERİNİ ELEŞTİRİYOR"

 AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, fidan dikim etkinliği sonrasında yaptığı açıklamada  fidan dikimi yaptıkları için kendilerini eleştirenlerin terör örgütleri ormanları yaktığında sesiz kaldığını dile getirdi. Başkan Yıldırım, " Bir fidan  bir nefes programı kapsamında  Ak Parti  Elazığ İl Başkanlığı olarak ağaç diktik Hedefimiz Kasım ayı içerisinde 223 bin fidanı toprakla buluşturmaktır.  Her fidan bir nefes anlamına gelmektedir.  Biz bu  etkinlikleri uzun bir süreden bu yana yapıyoruz. Geçen yıl da  yoğun b bir tempoda bu etkinliklerimizi yaptık. İnşallah bu etkinliklerimize devam edeceğiz.  Dünya genelinde en önemli on ormanın  9'u ülkemizde bulunmaktadır.  Orman geleceğe miras bırakılacak ve nefes almamız için gerekli olan en önemli varlığımızdır.  Bugün ilimizde meydana gelen depremde ve İzmir'de meydana gelen depremde  hayatını kaybedenler için, Ermenistan ile yapılan  savaşta  verdiğimiz  şehitlerimiz adına da fidan diktik.  Biz bunları yaparken bir takım muhalif ağızlar bizim etkinliğimizi gölgelemek istiyorlar.  Biz inadına ağaç dikmeye devam ederken terör örgütü ise   ormanları yakmaya devam ediyor.   Ne hazindir ki muhalefet yakılan bu ormanlar ile ilgili tek cümle sarf etmezken bizim yaptığımız ağaç dikim etkinliklerini eleştiriyor.  Bu durum bence onların acizliğini göstermektedir.  İnşallah bu etkinliklerimiz devam edecektir."dedi

"TÜRKİYE'Yİ YEŞİLLENDİRMEYE   VE EVLATLARIMIZA  DAHA GÜZEL BİR ÜLKE BIRAKMAK İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ"

 AK Parti Elazığ Milletvekili   Sermin Balık ise yapmış olduğu değerlendirmede "  Bugün teşkilatımız ile birlikte Elazığ'ımız için çok önemli olan bir etkinlikte bulunuyoruz.  Biz her fidan bir nefes sloganı ile  yıllardan bu yana Türkiye'yi yeşillendirmeye   ve evlatlarımıza  daha güzel bir ülke bırakmak için çaba sarf ediyoruz.  Eleştirenler olabilir. Ancak biz biliyoruz ki burada büyüyen her fidan ile birlikte çocuklarımızın geleceği de garanti altına alınacaktır.  çocuklarımızın geleceği de buradaki fidanlar gibi yeşerecek.   Bu nedenle fidanlarımızın can sularını çocuklarımız ile birlikte verdik.  Ağaç yakanlara inat  ağaç dikmeye , hayat karartanlara inat hayatları yeşertmeye  devam edeceğiz. Ağaçlarımız geleceğe nefes olsunlar istedik. Bu kapsamda sayın Cumhurbaşkanımızın  başlatmış olduğu bir kampanya var. biz her yılın 11. ayında biz ülkemizi yeşille buluşturuyoruz.  Elazığ'da  çeşitli noktalar da orman alanı belirledik. Bugünde partimiz adına  belirlediğimiz orman alanına şehitlerimizin adına , ilimizdeki ve İzmir'deki depremde kaybettiğimiz vatandaşlarımız adına,  Sayın Cumhurbaşkanımız adına , Sayın Cumhurbaşkanımızın annesi ve eşi adına  milletvekillerimiz adına ve  teşkilatımız adına fidanlarımızı diktik.  Şu unutulmamalıdır ki can suyunu  milletin verdiği, yeşerttiği ve  19 yıldır büyüttüğü  AK Parti gibi  bu ağaçlarımızda büyüyecekler. Elazığ'a nefes olacaklar." ifadelerini kullandı.