SİYASET
Giriş Tarihi : 14-11-2020 17:19   Güncelleme : 14-11-2020 19:22

CHP İL TEŞKİLATI, ÖRGÜTSEL YAPISINI GÜÇLENDİRİYOR

CHP İL TEŞKİLATI, ÖRGÜTSEL YAPISINI GÜÇLENDİRİYOR

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Örgütsel yapısını güçlendirmek amacıyla harekete geçen CHP Elazığ İl Teşkilatına merkezde 300 ilçelerde 200 olmak üzere toplam 500 yeni üye katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Elazığ il teşkilatına katılan 500 yeni üyeyi temsilen bir erkek ve bir kadın üyeye rozet takma töreni düzenlendi. İl Başkanlığı binasında düzenlenen törende açıklamada bulunan CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, “Kuruluşun ve kurtuluşun partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne gün geçtikçe güven ve özlem duyuluyor. Partimiz İl, ilçe, kadın ve gençlik kollarının il genelinde özverili çalışmalarının neticesinde son bir ay içerisinde Elazığ merkezde 300 ilçelerde ise 200 olmak üzere 500 yeni üye katılmıştır ” dedi.

İl Teşkilatına yapılan yeni üye kayıtlarının; Cumhuriyet Halk Parti’nin vatandaşların sorunlarıyla ilgilendiğinin göstergesi olduğunu söyleyen CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“CHP DİNSİZDİR, MİLLİYETÇİ DUYGULARI YOKTUR GİBİ ŞEYLERLE KARŞILAŞIYORUZ”

“Genel merkezimizle yapılan mücadelenin içinde vatandaşlarımızın Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Elazığ’da da CHP’ye olan özlem, sevgi ve teveccüh ile son 1 ay içerisinde partimize 500’e yakın yeni üye kaydı yapıldı. Cumhuriyet Halk Partisi, vatandaşların yanında olan, ülkesini ve milletini seven, dini değerlere önem veren bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi’ne hep din üzerine, milliyetçilik üzerine, etnik köken üzerine yükleniliyor. Allah kimsenin başına vermesin biz Elâzığ’da bir deprem yaşadık ve dünyada yaşanan Korona virüs sürecini Elazığ’da da yaşadık ama korona ve deprem sürecinde devlet yapması gerekeni eksik yaptığı gibi CHP’nin yapmak istediğini engellemek istedi. Genel başkanımızın talimatı ile belediyelerimizin desteği ile Elazığlı hemşerilerimize ulaştırılması için gelen tırlar AFAD tarafından el konuldu ama biz bir kısmını mahallelerimize, ilçelerimize ve köylerimize dağıtık. CHP dinsizdir, milliyetçi duyguları yoktur gibi şeylerle karşılaşıyoruz. CHP milletini seven, devletini seven, bayrağını seven bir parti politikasını sürdürüyor. Kimsenin CHP’nin milliyetçiliğini, dindarlığını, dine olan sevgisini tartışmasına izin vermeyeceğiz. Biz elhamdülillah Müslümanız ve bu duyguları daha iyi biliyoruz”

“ŞEHRİN SAĞLIK ALANINDAKİ HİZMETİNE KATKI SUNMASINI TALEP ETTİK”

24 Ocak’ta Elazığ’da meydana gelen deprem ve Dünya’yı etkileyen Korona virüs sürecine de değinen Başkan Kaplan, “Hastalığa yakalanan vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi üzerinde gayret saf edilmeli. ama görüyoruz ki vatandaşlarımız Elazığ’da hastanelerde yatacak yer bulamıyor. Çünkü hastaneler yetersiz. Bir şehir hastanesi yapıldı Elâzığ’da. Hasta güvenceli Şehir Hastanesi dağın başında Doğankent’te. Gidiş gelişte ayrı bir maliyet söz konusu ama yanı başımızda eski SSK hastanesi, eski devlet hastanesi, akıl hastanesi, göğüs hastanesi ve Fırat Üniversitesine ait eski doğum hastanesi buralar atıl durumda. Buralar yıkıldı yıkılacak hale geldi. Buraların faaliyete geçirilerek şehrin sağlık alanındaki hizmetine katkı sunmasını talep ettik. İnşallah dikkate alırlar. En azından yapamıyorlarsa, beceremiyorlarsa Fırat Üniversitesi’ne bıraksınlar üniversite burayı farklı sağlık alanında, başka eğitim alanında değerlendirebilir”