YEREL
Giriş Tarihi : 16-11-2020 13:17   Güncelleme : 16-11-2020 13:21

CHP KADIN KOLLARI’NDAN ÖRGÜTLENME ÇAĞRISI

CHP KADIN KOLLARI’NDAN ÖRGÜTLENME ÇAĞRISI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

CHP Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Gülsever, kadınlara yönelik uygulanan şiddet ve kadın hakları ihlallerine dikkat çekerek kadınların Türkiye’nin her yerinde örgütlenmesi gerektiğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Gülsever kadın hakları ve örgütlenmeleri ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Gülsever yaptığı açıklama sonrası CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın mesajını okuyarak kadınlara çağrıda bulundu. İl Başkanlığı binasında gerçekleşen toplantıya CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan, Merkez İlçe Başkanı, İl Kadın Kolları Başkanı, İlçe başkanları ve kadın kolları katıldı.

 “İLÇE KADIN KOLLARI TEŞKİLATLARI KURULMA AŞAMASINDA”

CHP Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Ayten Gülsever’i Elazığ’daki kadın kolları çalışmalarını yerinde takip etmek üzere ağırladıklarını belirten CHP Elazığ İl Başkanı Zeki Kaplan,”MYK üyemiz sayın Ayten Gülsever’i Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde kadın kolları çalışmalarını yerinde incelemek ve değerlendirme yapmak üzere  ilimizde ağırladık. Elazığ’da merkez ilçe kadın kolları ve il kadın kollarımız uzun süreden beri mevcut. CHP olarak kadınlara önem veriyoruz ve kadın kollarımızın gayretli çalışmalarıyla bu süreçte Ağın, Maden, Baskil, Arıcak ve Kovancılar ilçelerinde kadın kolları teşkilatımız kurulum aşamasındadır. Bu ilçelerinde kurulmasıyla inşallah CHP kadınları sahada etkin çalışmalarına başlayacaklardır” ifadelerini kullandı.

“KADINLAR ÖNCÜ GÜÇ OLACAK”

Kadın örgütlenmesinin önemine değinen Gülsever, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Ülkemizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında kadınların öncü güç olacağını düşünüyoruz. Çünkü kadın güçtür, dayanışmadır, örgüttür. Şu an da bütün kadınların sorunları ortaktır. 18 yıldır ülkenin gidişatı ortadadır. Kadına uygulanan hak ihlalleri ve şiddet buna karşılık hiçbir tedbirin alınmamasından dolayı sistem sınıfta kalmıştır. Yeni yapacağımız bir düzenle CHP iktidarında her kadının yanında ve sorunlarına çözüm bulmak için mücadele edeceğiz. Çağdaş bir Türkiye için omuz omuza verelim diyoruz. Elazığ’da tuğla fabrikasının olmaması, şarap fabrikasının olmaması şeker fabrikasının kapatılması ve Cumhuriyet değerlerinin elden yok edilmesi ve buna bağlı olarak işsizlik oranının artması bir annenin en büyük sorunudur. Bu nedenle kadın örgütlenmesini çok önemli buluyorum. Bundan sonrada ana kademe olarak her zaman burada, her bir kadın arkadaşımızın yanında olacağız”

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’nın mesajını okuyan Gülsever şöyle konuştu;

“Sevgili kız kardeşlerim; öncelikle demokrasi eşitlik ve adalet mücadelesi vererek yürüdüğümüz iktidar yolunda hepinize başarılar diliyorum. Biz halkız adımlarımızı birlikte atmaya ve halkın iktidarını kurmaya kararlıyız. Bunu sağlamak için yapmamız gereken üç şey var; Örgütlenmek, örgütlenmek, örgütlenmek…

‘Kotalar bize dar, hedefimiz iktidar’ kararlığıyla çıktığımız yolda Siyasi Partiler Yasası’nda cinsiyet kotası uygulanmasına yönelik başlattığımız çalışmayı biliyoruz. İnanıyoruz ki; kadınların eşit temsil hakkını sizlerle birlikte tabandan örgütleyeceğimiz kitle hareketleriyle elde edeceğiz. Hakkımız olanı alacağız. Bulunduğunuz her alanda güvenceli ve eşit bir yaşamı örerek kadınların sesine ses, nefesine nefes olacağız.

Cesaret biziz, azim biziz. Emek biziz. Mücadele biziz. Biz kadınlarız. Biz her iki kişiden biriyiz. Yolumuz açık olsun. Yolumuz aydınlık ve eşit yarınların habercisi olsun.”