YEREL
Giriş Tarihi : 16-11-2020 15:38   Güncelleme : 16-11-2020 15:38

VALİ YIRIK: ATATÜRK’Ü BİR KEZ DAHA YAD ETMENİN MUTLULUĞU İÇERİSİNDEYİZ

VALİ YIRIK: ATATÜRK’Ü BİR KEZ DAHA YAD ETMENİN MUTLULUĞU İÇERİSİNDEYİZ

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Doğu Anadolu’ya yapmış olduğu son  gezisinde Elazığ’a teşriflerinin 83’üncü yıl dönümünü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Yırık mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha yâd etmenin gurur ve mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Mustafa Kemal Atatürk’ün Elazığ’a gelişinin 83’üncü yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli Elazığlılar, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Doğu Anadolu’ya yapmış olduğu son gezisinde,ilimizi teşriflerinin 83’üncü yıl dönümünü bir kez daha yâd etmenin gurur ve mutluluğu içerisindeyiz.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu aziz şehrin insanları 1937 yılının 17 Kasım’ında Cumhurbaşkanı Atatürk’ü  Elazığ garında büyük bir heyecanla karşılarken, aynı zamanda  kalplerindeki sevgi, muhabbet ve minnet duygularını da en samimi şekilde ifade etmişlerdir.O gün, Elazığlılar Ata’sını adeta bağırlarına basmış ve bu tarihi günü bir gurur abidesi olarak yıllarca taşımış ve hafızalarında nadide bir anı olarak ölümsüzleştirmişlerdir.

Bizler bu şehrin evlatları olarak yaptığı inkılaplarla yurdumuzun dört bir köşesinde çağdaş ve müreffeh bir gelecek için meşaleler tutuşturan ve her alanda kalkınmış ve güçlü bir Türkiye için temeller inşa eden Gazi Paşa’nın ziyaretini bir onur payesi, bir kıvanç nişanesi olarak taşımalı ve bu minval üzere aynı azim, aynı gayretle çalışmaya devam etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kanları ve canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor saygılarımı sunuyorum.”