YEREL
Giriş Tarihi : 17-11-2020 11:04   Güncelleme : 17-11-2020 11:24

ATATÜRK’ÜN ELAZIĞ’A GELİŞİNİN 83’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

ATATÜRK’ÜN ELAZIĞ’A GELİŞİNİN 83’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ KUTLANDI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Elazığ’ı teşriflerinin 83’üncü yıldönümü resmi törenle kutlandı.

Ulu Önder Atatürk’ün Elazığ’a gelişinin 83’üncü yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Öğretmenevi önünde Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenlendi. Törene, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş,  Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları,İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Göktaş, kamu kurum müdürleri, emniyet ve askeri personel, gaziler, öğretmenler ile öğrenciler katıldı.

Törende Vali Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şerifoğulları ve 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Erbaş, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Bir dakikalık saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okunmasının ardından protokol üyeleri Atatürk’ün Öğretmenevi’nde konakladığı odayı gezdi.

“AZİZ HATIRANIZ ÖNÜNDE SAYGIYLA EĞİLİYORUM”

 Şeref Defteri’ni imzalayan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, ”Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı, Cumhuriyetimizin Banisi Aziz Atatürk, bugün ilimizi teşriflerinizin 83’üncü yıl dönümünde yine aynı heyecan ve muhabbetle buradayız. Yurt sathında yaktığınız kurtuluş meşalesiyle başlayan bağımsızlık mücadelesini Cumhuriyet gibi bir cevherle taçlandırıp milletimize emanet ettiniz. Şanlı eseriniz olan Türkiye Cumhuriyeti, açtığınız yolda bugün emin adımlarla ilerliyor ve ilerlemeye devam edecektir. Bizler köklü bir tarih ve kadim bir medeniyetten süzülen Elazığ’ın evlatları olarak açtığınız aydınlanma ve çağdaşlaşma yolunda durmadan yürüyeceğimize ve mukaddes vatanın hangi köşesinde olursak olalım gösterdiğiniz hedefe azimle ulaşacağımıza manevi huzurlarınızda bir kez daha söz veriyoruz.

Şereflendirdiğiniz bu mekanda sonsuz minnet ve şükran duyguları ile aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyorum. Ruhunuz Şad olsun” diye ifade etti.