YEREL
Giriş Tarihi : 18-11-2020 18:14   Güncelleme : 18-11-2020 18:21

VALİ YIRIK MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

VALİ YIRIK MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Elazığ Valisi Erkaya Yırık Rızaiye Mahallesini ziyaret ederek mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık’a mahalle ziyaretinde CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu eşlik etti.

Tahtalı Cami bahçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Elazığ Valisi Erkaya Yırık mahalle ziyaretlerinin önemine değinerek; ‘‘Mahallemizde vatandaşlarımızla, ilgili kurum amirleri ve tüm vatandaşlarımızın katıldığı bir araya gelmiş olduğumuz karşılıklı dertleştiğimiz ve vatandaşımıza devletimizin kamu hizmetini onları memnun edecek şekilde sunma amacı taşıyan bu toplantıların bir yenisini daha Rızaiye mahallemizde gerçekleştiriyoruz.’’ dedi.

“DEVLETİN VATANDAŞIN AYAĞINA GİTMESİ ÇOK ANLAMLI”

Sözlerine Elazığ Valisine teşekkür ederek başlayan Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ise, konuşmasında; ‘’Bugün burada olmamız çok anlamlı. Devletin babacan yüzünü vatandaşlara gösterip mahalle mahalle gezerek yerinde tespitler yapıp bürokratlar ile çözüm arayışına girmek güzel bir yaklaşım. Devletin vatandaşın ayağına gitmesi sorunları yerinde görmesi bence çok anlamlı. Bu mahallenin muhtarından biliyorum mahallemizin çok problemleri ve sıkıntıları var. Valimiz burada muhakkak gerekli notlarını alarak çözüme kavuşturacaktır. Bu ayın 20’sinde Meclisimizde plan bütçe komisyonunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın bütçesi gelecek ve ayın 26’sında da İçişleri Bakanlığımızın bütçesi gelecek burada yaşanan sorunları ve talepleri her iki bakanlığımızın bütçesinde gündeme getirerek Elazığ’a özel bir ilgi ve katkı isteyeceğiz.’’dedi.

“KOMİSYON BAŞKANI İLE GÖRÜŞMELERİMİZİ YAPTIK”

Deprem araştırma komisyonu hakkında bilgi veren Milletvekili Erol; ‘‘Mecliste İzmir depreminin ardından Deprem Araştırma Komisyonu kuruldu. Komisyon Başkanı ile görüşmelerimizi yaptık Elazığ ve Malatya’ya da gelecekler.’’dedi.