YEREL
Giriş Tarihi : 20-11-2020 17:45   Güncelleme : 20-11-2020 17:45

‘HARPUT TAVRI SALA YARIŞMASI’NIN BİRİNCİSİ BELLİ OLDU

‘HARPUT TAVRI SALA YARIŞMASI’NIN BİRİNCİSİ BELLİ OLDU

Mevlidi Nebi haftası nedeniyle İl Müftülüğü tarafından “Harput Tavrı Sala” yarışması düzenledi. Yarışmada birinci olan İhsaniye Cami Müezzini Alparslan Genç’e bin 250 TL para ödülü verildi.

İl Müftülüğü, Mevlidi Nebi Haftası etkinlikleri kapsamında, “Harput Tavrı Sala” Yarışması düzenledi. Yarışmaya katılan il ve ilçelerde görev yapan İmam Hatipler, Müezzin ve Kuran Kursu öğreticileri, salayı Harput tavrı ile en güzel şekilde okumaya çalıştılar.

Yarışmada İhsaniye Camisi Müezzini Alparslan Genç birinci, Polis Okulu İmam Hatibi Kadir Ataç ikinci, Kavaktepe Köyü İmamı Yakup Gül de üçüncü geldi.

“KENDİLERİNE GÜVEN DUYMALARINI SAĞLAMAKTIR”

Yarışmada değerlendirmelerde bulunan İl Müftüsü Selami Aydın, “Burada amaç; İl Müftülüğümüzün Mevlid-i Nebi Haftası etkinlikleri çerçevesinde personelimizin yeteneklerini geliştirme, planlı çalışma alışkanlığını kazandırmak, kişisel gelişimlerini ve kendilerini yetiştirmelerinin devamlılığını ve mesleklerini cesaretle yapacak şekilde kendilerine güven duymalarını sağlamaktır. Bugün katılan 20 din görevlilerimizle bu güzel yarışmayı tertipledik ve Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmekten memnunuz, katılımlarınız için Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Yarışmada birinciye bin 250 lira, ikinciye bin lira, üçüncüye 750 lira para ödülü verildi. Dereceye girenlere ödüllerini Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, TEİAŞ Müdürü Ahmet Saraç, Harput Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Tunç takdim etti.