YEREL
Giriş Tarihi : 21-11-2020 12:08   Güncelleme : 21-11-2020 12:20

ÇEMİŞGEZEK’TE ÜRETİLEN 50 BİN MASKE ÜCRETSİZ DAĞITILIYOR

ÇEMİŞGEZEK’TE ÜRETİLEN 50 BİN MASKE ÜCRETSİZ DAĞITILIYOR

Tunceli’nin 8 bin 300 nüfusa sahip Çemişgezek ilçesinde kaymakamlık koordinesinde ilçe nüfusunun 6 katı kadar maske üretilerek vatandaşlara ücretsiz dağıtılmaya başlandı.

Korona Virüs salgınının ülkemizde de etkili olmasının ardından salgına karşı korunmak amacıyla ülke genelinde alınan tedbirler devam ederken Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde tedbirleri en üst seviyeye çıkaran Kaymakam Mehmet Güder, Halk Eğitim Merkezi’nde Covid-19 ile mücadele kapsamında maske üretim atölyesi kurdu. Gönüllü kadınların desteği ile Çemişgezek ilçesinin toplam nüfusunun 6 kat fazlası kadar maske üretildi. Kaymakamlık, bünyesinde oluşturduğu dağıtım birimi ile ilçenin köy ve mahallelerindeki vatandaşlara toplam 50 bin adet maske dağıtımı yaptı.

Maske dağıtımına ilişkin açıklamalarda bulunan Kaymakam Mehmet Güder, “Korona virüs salgını devam ederken, vatandaşlarımızın sağlığını da düşünerek Halk eğitim Merkezimizde maske üretim atölyesi kurduk. Bu atölyemizde usta öğreticilerimizin marifetiyle maske üretimine başladık. 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde, hayırsever vatandaşlarımızın da malzeme desteğiyle iyi bir rakama ulaştık. İlçemizin en ücra köşesinde yaşayan hemşerilerimize kadar maskelerimizi ücretsiz ulaştıracağız” dedi.