YEREL
Giriş Tarihi : 24-11-2020 19:24   Güncelleme : 25-11-2020 14:27

BAŞKAN KAYA, BAKAN KURUM’A GEÇİT VERMEDİ

BAŞKAN KAYA, BAKAN KURUM’A GEÇİT VERMEDİ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ’da deprem sonrası yapılan konutları inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yazıkonak'ta yapımı tamamlanan 381 deprem konutu inceledikten sonra halı sahada top oynayan çocuklarla bir araya geldi. Bakan Kurum, gönüllü olarak kaleye geçen Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya’ya şut çekti. Başkan Kaya, Bakan Kurum’dan gelen şutu ustalıkla kurtardı ve gol olmasını engelledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 24 Ocak’ta meydana gelen depremin ardından başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde incelemek üzere Elazığ’a geldi.  Kente gelen Bakan Kurum, ilk olarak Akçakiraz’da yapımı tamamlanan 111 deprem konutunu gezerek bilgi aldı. Burada örnek daireleri gezen Bakan Kurum daha sonra Yazıkonak’a geçerek yapımı tamamlanan deprem konutları hakkında bilgi aldı.

BAKAN KURUM’DAN BAŞKAN KAYA’YA ŞUT

Vatandaşların sorun ve taleplerini de dinleyen Bakan Kurum daha sonra halı sahada top oynayan çocuklarla bir araya geldi. Bakan Kurum gönüllü olarak kaleye geçen Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya’ya şut çekti. Başkan Kaya ise Bakan Kurum’dan gelen şutu büyük bir ustalıkla kurtardı ve gol olmasını engelledi.

Bakan Murat Kurum daha sonra top oynayan çocuklara oyuncak dağıttı.