YEREL
Giriş Tarihi : 24-11-2020 19:36   Güncelleme : 24-11-2020 19:38

ETUDER’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

ETUDER’DE GÖREV DEĞİŞİMİ

Elazığ Turizm ve Kültür Tanıtma Derneği’nde görev değişimi gerçekleşti. Uzun süredir başkanlık koltuğunda oturan Har Grup İcra Kurulu Başkanı Avukat Burak Soylu başkanlık görevini Eski Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Bulut’a devretti.

Har Grup İcra Kurulu Başkanı Avukat Burak Soylu, ETUDER başkanlık görevini Emekli eski Kültür ve Turizm il Müdürü Ahmet Bulut’a devretti. Kurucusu olduğu ve birçok projede imzası olan Soylu, Elazığ Turizm ve Kültür Tanıtma Derneği’nde Onursal Kurucu Başkanı olarak çalışmalara devam edecek. Elazığ ve çevresini tanıtmak, turizm camiasının birlik ve beraberliğini dernek mantalitesi altında pekiştirmek, hizmette kaliteyi global kaliteye taşımak üzere destek sağlamak, insan kaynakları alanında yatırım yapmak ve turizm piyasalarında Elazığ'ı marka yapmak hedefleri ve amacıyla 2011 yılında kurulan ETUDER, kurulduğu günden bugüne hem yurt içinde hem yurt dışında birçok projeye imza atarak Elazığ kültürünün tanıtılmasında önemli projelere imza attı. Başlatılan Come To Elazığ kampanyasına büyük destek veren ETUDER Come To Elazığ kampanyası doğrultusunda birçok yabancı turisti kafileler halinde Elazığ’a davet ederek şehrimizin turizm varlıkları tanıtılmış, yatırım potansiyelleri ve avantajları anlatılmıştır. Bu yönde bazı yabancı yatırımcılarla yatırım ön görüşmeleri sağlanmıştı.

Ayrıca ETÜDER, Türkiye’nin dört bir köşesine seyahatler gerçekleştiren turizm acentalarının temsilcilerini Elazığ’a davet ederek, seyahat haritasına Elazığ’ın da yer alması noktasında görüşmeler yaparak Cidde, Berlin ve Dubai’de düzenlenen uluslararası fuarlarda Elazığ’ın tanıtımına yönelik çalışmalar gerçekleştirdi.