YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2020 19:31   Güncelleme : 25-11-2020 19:31

YIKILAN DİLEK SİTESİ İLE İLGİLİ ŞÜPHELİLERİN YARGILANMASINA BAŞLANDI

YIKILAN DİLEK SİTESİ İLE İLGİLİ ŞÜPHELİLERİN YARGILANMASINA BAŞLANDI

Elazığ’da meydana gelen depremde yıkılan Dilek Sitesi ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı 23 şüpheli hakkında işlem başlattı.

24 Ocak’ta Elazığ’da meydana gelen 6.8’lik depremde yıkılan binalar arasında bulunan Dilek Sitesi ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı. Cumhuriyet Başsavcılığı meydana geen depremin ardından 14 kişinin hayatını kaybettiği olay ile ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında 23 şüpheli şahsa kamu davası açıldı.

“AÇILAN İDDİANAMENİN KABULÜNE KARAR VERİLEREK ŞÜPHELİLERİN YARGILANMALARINA BAŞLANMIŞTIR”

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, “24/01/2020 tarihinde ilimizde meydana gelen depremde yıkılan ve vatandaşlarımızın ölümüne sebebiyet veren binalar ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca yapılmakta olan soruşturmalar kapsamında, 14 kişinin öldüğü Elazığ Merkez Sürsürü Mahallesinde bulunan DİLEK Sitesi ile ilgili soruşturma tamamlanarak, tespit edilen 23 şüpheli hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca iddianame düzenlenerek Taksirle Ölüme ve Yaralanmaya Neden Olma suçundan cezalandırılmaları istemi ile Elazığ 1.Ağır Ceza Mahkemesine kamu davası açılmıştır. Mahkemece yapılan inceleme sonucunda Cumhuriyet Başsavcılığımızca açılan iddianamenin kabulüne karar verilerek şüphelilerin yargılanmalarına başlanmıştır” denildi.