YEREL
Giriş Tarihi : 25-11-2020 19:38   Güncelleme : 25-11-2020 19:39

BOZKURT, YETKİLİLERDEN FAİZSİZ KREDİ TALEBİNDE BULUNDU

BOZKURT, YETKİLİLERDEN FAİZSİZ KREDİ TALEBİNDE BULUNDU

Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt, çay ocaklarını gezdi, odasına üye esnafının sıkıntılarını dinledi. Başkan Bozkurt, yetkililerden faizsiz kredi talebinde bulundu.

Depremde iş yerleri hasar gördü mağdur oldular, korona virüs ile birlikte iş yerleri kapatıldı, mağduriyetleri arttı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın açıkladığı yeni tedbirlerle birlikte çay ocakları ve kahvehanelerde yeniden kapatıldı. Çay ocakları içi ise ek bir karar alınarak sadece iş yerlerine servis yapmalarına müsaade edildi. Bu durumdan etkilenen esnaf da eleman eksiltmeye başladı. Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt’un rica ile sadece dışarıya servis yapmalarına imkan verilen çay ocakları, bu durumun kendilerine yetmediğini ifade etti.

BOZKURT: FAİZSİZ KREDİLER ÇIKARSINLAR Kİ BU İNSANLAR AYAKTA KALABİLSİN

Başkan Bozkurt, “Esnafların durumu vahim durumda. Çok kötü. 850 tane üyem var. 850 tane üyemde mağdur. Ama ikinci olarak iş yerlerimizin kapanması kötü oldu. sadece çay ocaklarının açılmasından dolayı sayın valimize teşekkür ediyorum. Onlar kapı önündeki esnafa çay verebiliyorlar. Ama diğer kahvelerimiz; kahvelerimiz, internet kafelerimiz zaten önceden de darbe yediler 3 ay kapalı kaldılar. Sonra açıldı, kahvelerimizde oyun oynanmadı. O da yine büyük bir sıkıntı oldu. Bugünde yine bu ikinci kapatma durumunda esnafımız perişan. Esnafımızın durumu kötü. Yardım istiyoruz, destek istiyoruz. Ve bize faizsiz krediler çıkarsınlar ki bu insanlar ayakta kalabilsin” ifadelerini kullandı.