YEREL
Giriş Tarihi : 26-11-2020 15:04   Güncelleme : 26-11-2020 15:04

POLİS EKİPLERİ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

POLİS EKİPLERİ SUÇLULARA GÖZ AÇTIRMIYOR

Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce, il merkezinde cadde üzerinde görülen şüpheli bir şahıs durduruldu ve kaba üst araması yapıldı. Yapılan aramada şüphelinin üzerinden 10 adet fişeklenmiş halde taş kokain maddesi ele geçirildi.

Konu ile ilgili olarak gözaltına alınan A.K. isimli şahıs, işlemleri için Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Narkotik ekiplerince de şahıs üzerinde ince üst araması yapılarak;  9 adet fişeklenmiş taş kokain maddesi daha ele geçirildi.

 Toplamda üzerinden 19 adet (9 gr) fişeklenmiş taş kokain maddesi bulunan A.K., tamamlanan işlemlerinin ardından Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak suçundan adli mercilere sevk edildi.

Düzenlenen bir diğer operasyonda ise Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce, Pazartesi günü il merkezinde bir ikametten 2 adet LCD TV ile 5.000 ₺ çalınması olayını E.K. isimli şahsın gerçekleştirdiği belirlendi ve olayda kullandığı araçta tespit edilerek yakalama çalışmalarına başlanıldı. Söz konusu araç, dün bir sokak üzerinde görüldü ve çevrede yapılan kontrollerde şahsın, bir ikamete hırsızlık amacıyla girdiği görülerek suçüstü yakalanarak gözaltına alındı.

Hırsızlık konularından toplam 8 suç kaydı olduğu belirlenen şahsın, ikametinde yapılan aramalarda ise çaldığı 2 adet LCD TV ele geçirilerek sahibine teslim edildi. E.K., tamamlanan işlemlerinin ardından adli mercilere sevk edildi.