YEREL
Giriş Tarihi : 26-11-2020 15:12   Güncelleme : 26-11-2020 15:12

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ALPARSLAN TÜRKEŞ HATIRA ORMANI

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ALPARSLAN TÜRKEŞ HATIRA ORMANI

Başbuğ Alparslan Türkeş’in 103. Doğum günü nedeniyle Harput’ta Ülkü Ocakları tarafından hatıra ormanı oluşturuldu. Etkinliğe Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanı Mehmet Ali Çiçek, Milliyetçi Hareket Partisi üyeleri, dernek üyeleri, vatandaşlar ve gençler katıldı.

Elazığ Ülkü Ocakları Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) kurucusu merhum Başbuğ Alparslan Türkeş'in doğumunun 103. Yıldönümü nedeniyle 103 fidanı toprakla buluşturdu.

Harput ormanlığında açılışı yapılan ve 103 adet fidan dikimi gerçekleştirilen hatıra ormanın açılışına Ülkü Ocakları İl Başkanı Mehmet Ali Çiçek, Milliyetçi Hareket Partisi İkinci İl Başkanı Vahdettin Demirel, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanı Mehmet Ali Çiçek yaptığı açıklamada Başbuğ Alparslan Türkeş adına hatıra ormanı için gençlerle, vatandaşlarla birlikte fidan dikimi başlattıklarını ifade etti.

Ülkü Ocakları Elazığ İl Başkanı Mehmet Ali Çiçek ‘’Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in doğumunun 103. Yıl dönümünde oluşturduğumuz Başbuğ Alparslan Türkeş Hatıra Ormanında bu yıl fidan dikim etkinliğini gerçekleştiriyoruz. Genel merkezimizin talimatları üzerine şu an bugün itibariyle tüm Türkiye genelinde fidan dikimi gerçekleştirilmektedir. Bizde bugün gençlerle beraber ve katılan kişilerle beraber fidan dikimini gerçekleştiriyoruz. Rahmetli başbuğumuzu rahmet ve minnetle yad ederken gönlümüz buruk olsa da onun anısında bugün fidan dikerek gelecek nesiller olarak her zaman kendi adı sıra idealleri peşi sıra gittiğimizi belirtmek isterim. Rahmet, minnet ve özlemle yad ediyoruz kendisini.’’ İfadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ İl İkinci Başkanı Vahdettin Demirel ise fidan dikimiyle ülkenin nefes almasını sağlamak gurur verici dedi.