YEREL
Giriş Tarihi : 03-12-2020 17:15   Güncelleme : 03-12-2020 17:20

BAŞKAN KARAKUŞ’TAN VALİ YIRIK’A RANDEVU TEPKİSİ

BAŞKAN KARAKUŞ’TAN VALİ YIRIK’A RANDEVU TEPKİSİ

Elazığ’a atanmasının ardından birçok STK, dernek, siyasi parti, kurum ve kuruluşların temsilcilerini hayırlı olsun ziyaretleri kapsamında makamında ağırlayan Vali Erkaya Yırık’ın Yeniden Refah Partisi Elazığ il teşkilatının randevu taleplerine geri dönüş sağlamaması İl Başkanı Av.Erhun Karakuş’un tepkisini çekti. Nezaket ziyareti için iki kez randevu talep etmelerine karşın olumlu ya da olumsuz geri dönüşün sağlanmadığını söyleyen Karakuş, “Sayın vali, AKP milletvekili aday adayı psikolojisinden bir an önce kurtulmalıdır!”diyerek tepki gösterdi.

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av. Erhun Karakuş, Vali Erkaya Yırık’a Elazığ’da göreve başlamasının ardından nezaket ziyareti için iki kez randevu talep etmelerine karşın olumlu ya da olumsuz geri dönüş sağlamaması nedeniyle tepki gösterdi. Karakuş yaptığı açıklamada şöyle konuştu;

 “OLUMLU YADA OLUMSUZ GERİ DÖNÜŞ OLMADI”

 “Elazığ Valisi'nin Haziran ayında göreve başlaması ile birlikte ilimizde faaliyet gösteren STK, Dernek, Vakıf, Siyasi Parti gibi kurum ve kuruluşların hayırlı olsun ziyaretleri kapsamında randevu taleplerine olumlu cevap vererek makamında ağırlayan Sayın Vali Erkaya YIRIK, maalesef Yeniden Refah Partisi olarak iki kez randevu talep etmemize rağmen bizlere olumlu ya da olumsuz geri dönüş olmamıştır. Bir valinin mesaisi, onun meşguliyetini gösterir. Sayın vali geçtiğimiz 6 aylık sürede çoğunlukla iktidar parti siyasileri ile yan yana gelmiş davet ve programlarda boy göstererek siyasi nabız tutma gayreti içinde olmuştur.

“AK PARTİ AKSARAY MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI İÇİN MÜRACAAT ETMİŞTİR”

İlin mülki amiri olan ve tarafsız olması, yasalarla görev tanımı yapılmış bir kurum yöneticisinin siyasi aksiyon içinde olması düşünülemez. Sayın vali, henüz kaymakam görevinde iken 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde Akparti Aksaray Milletvekili Aday Adayı için müracaat etmiştir madem ki siyasetle ilgileniyor ve gündemin nabzını tutmak istiyor, bu şehirdeki tüm siyasi partileri ziyaret etsin bizde söyleyeceklerimizi yüzüne söyleyelim.

24 Ocak Depreminde ortaya çıkan acı tabloda Elazığ’daki gerek orta hasarlı binaların durumunun bakanlık nezdinde raporlanması gerekse de konteyner kentte ki tespit ettiğimiz sorunların valilik nezdinde hayırlı olsun ziyaretimiz kapsamında bilgilendirilmesi hususu için randevu talep etmiş isek de maalesef yine sonuç alınamamıştır.

“VALİLİK MAKAMI KAMUNUN EMANETİDİR”

Sayın vali, kollektif ve katılımcı bir yönetim yerine siyasi iktidar yöneticileri ile siyasi iktidara yakın sivil toplum örgütleri ve siyasi iktidarla zenginleşen varlık sahipleri kişi veya kuruluşlarla ilimizin geleceği ile ilgili konularda aracı oluyorsa maalesef o kurum hiçbir şey üretemez. Valilik makamı kamunun emanetidir. Hiçbir meziyet sahibi bu emaneti keyfine göre ve şahsi hesapları için kullanamaz.”