YEREL
Giriş Tarihi : 25-12-2020 19:34   Güncelleme : 25-12-2020 19:34

AKÇAKİRAZ TOKİ KONUTLARININ KURA ÇEKİMİ YAPILDI

AKÇAKİRAZ TOKİ KONUTLARININ KURA ÇEKİMİ YAPILDI

Akçakiraz Beldesi’nde TOKİ tarafından yapılan 111 konutun kura çekimi yapıldı.

Elazığ’da meydana gelen depremin ardından tüm kentte olduğu gibi Akçakiraz Beldesi’nde de TOKİ tarafından vatandaşlara konut yapılmaya başlanmıştı. TOKİ tarafından yapımı tamamlanan 111 konutun hak sahibi vatandaşlara teslim edilmesi için bugün kura çekimi yapıldı.

İLK KURA VALİ YIRIK'TAN

Akçakiraz Beldesi'ndeki 111 konutun ilk kurasını Elazığ Valisi Erkaya Yırık çekerek hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kura çekimi öncesi açıklamalarda bulunan Vali Yırık; ‘‘Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla İçişleri Bakanımız, Çevre ve Şehircilik Bakacımız, Sağlık Bakanımız başta olmak üzere bakanlarımız deprem anından itibaren ilimize katkı için geldiler. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız yapmış olduğu çalışmalar neticesinde gerek AFAD Başkanlığımız olmak üzere TOKİ’de içinde olmak suretiyle yapmış oldukları saha çalışmalarında vatandaşlarımızın orta hasarlarını, ağır hasarlarını, hafif hasarlarını tespit etmek suretiyle hak sahibi vatandaşlarımızın sayısını neticelendirdi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız yapmış olduğu çalışmayla daha ilk günden itibaren 19 bin 500 adet toplu konutu planlamak suretiyle inşaatına başladı.’’dedi.

‘‘KONUTLARIMIZI TESLİM ETMEYE DEVAM EDİYORUZ’’

Vali Yırık; ‘‘O süreçten bugüne devam eden inşaat çalışmaları neticesinde öncelikle 13 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Dilek Sitesi başta olmak üzere Yazıkonak Beldesi’yle devam eden, Karşıyaka Mahallesi’yle süregelen ve bugünde Akçakiraz beldemizle birlikte çekeceğimiz kuralarla vatandaşlarımızın tamamlanmış olan konutlarını teslim etmeye devam ediyoruz. Bugün Akçakiraz Belde’mizde devletimizin yapmış olduğu toplu konutun tamamlanmış olduğu 111 adet konutun kura çekimini birlikte gerçekleştireceğiz. Deprem gibi bir sıkıntı yaşamış , bu süreç devam ederken pandemi ile mücadele etmiş ve tüm bu olumsuzluklara rağmen, göstermiş olduğu sabır, fedakarlık, kadir şinaslık, azizlik başta olmak üzere Elazığlı hemşehrilerimize, gakgolara ilin valilisi olarak Sayın Cumhurbaşkanımız adına, devletimiz adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum.’’ifadelerini kullandı.

 ‘‘BİTEN HER KONUT VAKİT KAYBETMEKSİZİN VATANDAŞLARA SUNULUYOR’’

Vali Yırık Açıklamalarını şöyle sürdürdü; ''Elbette bu kadar kısa sürede böylesine güzel bir çalışmayı hummalı bakanlıkların koordinasyonu ile hızlı bir şekilde etkili, vatandaş memnuniyetini öne alan önceleyen bir anlayışla gerçekleştiren başta İçişleri Bakanlığımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza, TOKİ’ye ve AFAD’a minnetlerimizi ve şükranlarımızı sunuyorum. Geldiğimiz noktada biten her konut vakit kaybetmeksizin vatandaşlarımızın kullanımı, mülkiyetine sunulmaya devam ediyor. Hak sahibi dediğimiz, mülkiyet hakkı dediğimiz ki insanlığın var olduğu andan itibaren bu hakkın tevdii alelacele, araştırmaksızın, neticeyi tamamlamadan tevdi etmek hak kaybına sebep olur düşüncesiyle kılı kırk yararcasına vatandaşlarımıza tebliğ etmeye çalışıyoruz”