YEREL
Giriş Tarihi : 26-12-2020 21:08   Güncelleme : 26-12-2020 21:08

BAŞKAN KAYA: TOKİ, AKÇAKİRAZ’DA YENİ BİR ÇALIŞMA YAPACAK

BAŞKAN KAYA: TOKİ, AKÇAKİRAZ’DA YENİ BİR ÇALIŞMA YAPACAK

Yapımı tamamlanan konutlarla ilgili açıklamaya yapan Akçakiraz Beldesi Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, kurada ismi çıkmayan vatandaşlar içinde TOKİ’nin kısa süre içerisinde bir çalışması olacağını söyledi.

Akçakiraz Belediye Başkanı Sabahattin Kaya, 24 Ocak Depreminin ardından beldede TOKİ tarafından yapımı tamamlanan konutlarla ilgili açıklama yaptı.

KAYA: ELAZIĞ’DA ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATILDI

Başkan Kaya, “24 Ocak’ta bir travma yaşadık ama çok ucuz atlattık. Allah bizi bize bağışladı. Ben hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum yaralılarımıza da şifa diliyorum. Ardından çok güzel şeyler oldu. Bütün mahallelerimizde ağır hasarlı binalar yıkılarak yerine yeni binalar yapıldı. Ben Akçakiraz’ın hizmetkarı olarak sizleri buraya davet ettim. Akçakiraz’da yapılan TOKİ konutlarını sizde gelin görün, Akçakiraz’da yaşayanlara, Elazığ’da yaşayanlara, Elazığlı olup il dışında yaşayanlara anlatın istedim. Dün kura çekimi yapıldı, inşallah anahtar teslimleri de en kısa zamanda yapılacak. Doğalgazları bitti, enerji bitti, abone bağlantıları tamamlandı, sosyal donatı alanı yapıldı. Buralar gülistana dönüştü ve Elazığ’da çok güzel çalışmalara imza atıldı” dedi.

KAYA: İNSAN BAŞKA BİR YERDEN BAŞKA BİR YERE GİTMEYİ İSTEMEZ

Başkan Kaya, kurada ismi çıkmayan vatandaşlar için de TOKİ’nin kısa süre içerisinde bir çalışması olacağı müjdesini vererek, “%90’ın üzerinde biten konutlarımız var ama biz 1 Ocak’ta bunun %20’sini ancak teslime edebiliyoruz, inşallah 1 ay içerisinde geri kalan kısmı teslim edeceğiz. Vatandaşlarımızı çadır ve konteynerden kurtaracağız. Akçakiraz’ımız da bugün 69 tanesi 2 + 1, 43 tanesi 3 + 1 konutlarımız yapıldı. 2 + 1 çıkan vatandaşlarımıza sıhhatler diliyorum. İnşallah mutlu huzurlu günleri olur. 3 + 1 çıkanlar biraz daha şanslı. Biraz daha geniş biraz daha konforlu. Ben hepsine de konforlar diliyorum. Kısa zaman içerisinde TOKİ’nin güzel haberleri var. Kendi mahallelerinde TOKİ yer yapacak. Onlara da inşallah bahara kadar bitireceğiz ve bahara kadar taşıyacağız. İnsan başka bir yerden başka bir yere gitmeyi istemez. Bakkalı değişecek, komşusu değişecek, hatıralarını bırakıp gidecek. Bu kimsenin kabul edeceği bir şey değil. Ama bu bir afet, salgın, deprem. Dolayısıyla buna biz mecbur kaldık. Yeşilyurt mahallesinde oturan, Yenicede, Şintil’de oturan bugün başka mahallede oturacak” diye kaydetti.

KAYA: AKÇAKİRAZ’IM ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Başkan Kaya emeği geçenlere de teşekkür ederek, “milletvekillerimize, valimize, özellikle il başkanımıza teşekkür ediyorum. Sorunlarımıza çare üretme konusunda çalışıyorlar. Aksiyonel ve fonksiyonel bir tavır ortaya koyuyorlar. ben Akçakiraz’ım adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.