YAŞAM
Giriş Tarihi : 27-12-2020 10:02   Güncelleme : 27-12-2020 10:02

BAKAN SOYLU DEPREM SONRASI AÇIKLAMA YAPTI

BAKAN SOYLU DEPREM SONRASI AÇIKLAMA YAPTI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Elazığ’da meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki deprem sonrası açıklama yaptı. Bakan Soylu, “Şu ana kadar olumsuz bir durum yok” dedi.

24 Ocak’ta 6.8 şiddetinde meydana gelen deprem ile yıkılan Elazığ güne depremle uyandı. Saatler 09.37’yi gösterirken Elazığ’da 5.3 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Deprem büyük paniğe neden olurken vatandaşlar depremin etkisiyle kendini sokağa attı. Kandilli Rasathanesi verilerine göre 5.6 büyüklüğünde meydana gelen deprem sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklama yaptı.

“EKİPLERİMİZ SAHADA”

Bakan Soylu sosyal meyda hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“ Elazığ merkezde saat 09.37'de 5,3 büyüklüğünde, 15,94 km derinlikte bir deprem meydana geldi. Şu ana kadar olumsuz bir durum yok. Tüm ekiplerimiz sahada taramalarına devam ediyor. Bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Öte yandan Elazığ Valisi Erkaya Yırık da bir açıklama yaparak, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını aktardı. Vali Yırık,” İlimizde 09.30 itibariyle meydana gelen depremde bir olumsuzluk tespiti olmamakla birlikte , ekiplerimiz sahada çalışmalarını  titizlikle yürütmektedirler. Tespit halinde paylaşım yapılacaktır.  Kamuoyuna saygıyla duyurulur” dedi.