YEREL
Giriş Tarihi : 30-12-2020 16:06   Güncelleme : 30-12-2020 16:37

YAZIKONAK TOKİ CAMİİ İBADETE AÇILDI

YAZIKONAK TOKİ CAMİİ İBADETE AÇILDI

Elazığ'ın Yazıkonak Beldesinde Depremzedeler için yapılan Konutların içerisinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), tarafından yapılan Yazıkonak TOKİ camisinin açılış programı gerçekleştirildi.

Düzenlenen Programa, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, ve kurum müdürleri katıldı.

24 Ocak'ta merkez üssü Sivrice olan 6,8 büyüklüğündeki depremin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile bölgede seferberlik ilan eden TOKİ, yaraları sarmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda Yazıkonak Beldesinde Depremzedeler için yapılan konutların içerisinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), tarafından yapılan 300 kapasiteli Yazıkonak TOKİ camisi ibadete açıldı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Açılışta yaptığı konuşmada depremden hemen sonra devletin tüm organları ile depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışmalara devam ettiklerini aktardı.

Yazıkonak Beldesine hizmet edecek olan camiinin açılışında Elazığ Valisi Erkaya Yırık, "Bu cami açılıştan ziyade bir tanıtım. Yani diyoruz ki devletimiz deprem sonrasında konutlarınızı hızla inşa ediyor. Ve biten konutları dağıtıyoruz. Şu ana kadar 2 bin 500’ün üzerinde konutumuz teslim edildi." dedi.

Vali Yırık, "Yazıkonak beldemizde yaklaşık iki hafta önce 381 konutumuzu hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ettik. Ben tüm vatandaşlarımıza bu dağıtımlarda hak sahipliğinde ve bu süreçte göstermiş oldukları anlayış dolayısı ile çok teşekkür ediyorum. Hepimiz biliyoruz ki devletimiz tüm hizmetleri eksiksiz bir şekilde yapıyor. Bugün burada ki cami örneğinde görüldüğü üzere vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz. Allah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İç İçleri Bakanımız Süleyman Soylu ve emeği geçen tüm bakanlıklarımızdan razı olsun. Vatandaşlarımız hizmetlerin en güzeline layık konumu camii bu camimiz 300 kapasiteli ve bu bölgeye Yazıkonak Beldesinde yaşayan güzel insanlarına uzun yıllar hizmet verecek ibadetlerine dualarına mekan olacak Allah’ın evidir. Burada yapacağınız yapacağımız tüm dualarımız makbul olsun inşallah." İfadelerini kullandı.