YEREL
Giriş Tarihi : 31-12-2020 13:21   Güncelleme : 31-12-2020 16:28

ELAZIĞ DEPREMİ FİLME KONU OLACAK

ELAZIĞ DEPREMİ FİLME KONU OLACAK

Yönetmen Murat Uygur, aksiyon dolu 2020'nin filmini çekecek. Filmin konularından biri de 24 Ocak tarihinde Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğünde ki deprem olacak.

Yönetmen Murat Uygur, aksiyon dolu 2020 yılında yaşanan olayları anlatan film yapmak için kolları sıvadı.

 UYGUR: 24 OCAK’TA ELAZIĞ’DA MEYDANA GELEN DEPREMİNİ UNUTMADIK. UNUTMAKTA İSTEMİYORUZ

 Doğal afetler, korona virüs süreci gibi birçok aksiyon dolu olayın yaşandığı 2020 yılını film yapmak isteyen yönetmen Murat Uygur çalışmalarına başladı. Özellikle pandemi ve yaşanan depremleri konu almak istediğini ifade eden Murat Uygur, “Birçok olayıyla geride bıraktığımız 2020 yılını eminim yaşadığımız dönem boyunca unutmayacağız. Bende hatıralarda daha iyi kalabilmesi adına farklı bir proje hazırlamak istedim. Gündemimiz korona virüs. Sağlık çalışanlarının fedakârca yaptığı hizmetler, hükümetimizin olağanüstü çabası, insanlarımızın korona virüs ile mücadelesi ve onlarca hayat hikayesi. Hepsi bizim için unutulmaz anlar. Hala daha bu sürece devam ediyoruz. 24 Ocak’ta Elazığ’da meydana gelen deprem, geçtiğimiz aylarda İzmir depremini unutmadık. Unutmakta istemiyoruz. Bu yüzden hepsinin yer aldığı bir film yapmak istiyoruz. Çalışmalarımıza başladık. 2021 yılında bunun hazırlıklarını hızlandıracağız” dedi.   

2021 yılının yeni bir başlangıç olmasını temenni eden Uygur, “Yeni bir umut ve umutları yeşertmek için çok çalışmak, çok büyük sorumlulukları üstlenmek istiyoruz. Yeni yılın bize en başta sağlık, mutluluk, huzur ve başarı getirmesini diliyorum. En önemlisi de sevgi ve barış diliyorum. Savaşların, acıların, felaketlerin, şiddetlerin geçip giden koca bir yıl gibi geride kalmasını diliyorum” diye konuştu.