YEREL
Giriş Tarihi : 31-12-2020 14:59   Güncelleme : 31-12-2020 14:59

THY, ELAZIĞ DEPREMİNDE 300 KİŞİLİK EKİBİ BÖLGEYE ULAŞTIRDI

THY, ELAZIĞ DEPREMİNDE 300 KİŞİLİK EKİBİ BÖLGEYE ULAŞTIRDI

Türk Hava Yolları(THY), tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs pandemisinin etkisinde havacılık sektörünün 2020 yılı değerlendirmesini yaptı.

İkinci dünya savaşı sonrası yaşanan en büyük küresel kriz olan Covid-19 salgını nedeniyle son bir yıldır küresel bir kriz yaşanıyor. Krizden en çok etkilenen sektörlerden biri de havacılık oldu. Tüm dünyada olduğu gibi pandemiden Türk Hava Yolları(THY) olumsuz yönde etkilendi.

Türk Havacılık tarihinin en zorlu senesinde Türk Hava Yolları açısından tarihe geçecek gelişmeler yaşandı. Bu kapsamda 24 Ocak’ta, Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin ardından Türk Hava Yolları, AFAD ve Kızılay görevlilerinden oluşan 300 kişilik ekibi zaman kaybetmeden Elazığ’a taşıdı. Gerçekleştirilen özel seferde, ekibin yanı sıra yardım malzemeleri de depremden etkilenen bölgedeki vatandaşlara en hızlı şekilde ulaştırıldı. Bölgeye seyahat etmek isteyen yolcular için Elazığ ve Malatya seferlerine ait biletleri ücretsiz değiştirme imkânı sağlandı, bunun yanında Ankara ve İstanbul’dan Malatya ve Elazığ’a ek seferler icra edildi.