SPOR
Giriş Tarihi : 03-01-2021 16:21   Güncelleme : 03-01-2021 16:21

BAŞKAN ÖZTÜRK: GELİN BU PARAYI BULUP TAHTAYI AÇALIM

BAŞKAN ÖZTÜRK: GELİN BU PARAYI BULUP TAHTAYI AÇALIM

İRFAN ARSLAN

Tetiş Yapı Elazığspor Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, Transfer tahtasının açılması ve diğer konularda açıklamada bulundu. Elazığspor Tesislerinde düzenlediği Basın Toplantısında açıklamalarda bulunan Başkan Öztürk; “Bugün birileri gitsin birileri kalacaksa gerekeni yapsın diyorlar. Bir kez şunu belirtmek istiyorum. 1967 yılında kurulan bu kulüp uzun yıllar 3. Lig ile 2. Ligde mücadele etmiş. Ben bu kulüpte göre aldığım başkanlık yaptığım süre içinde takımı 1. Ligde ve Süper Ligde oynatmış bir yönetimin başkanı oldum. Bugün 2. Ligdeyiz. Biz transfer tahtasını açıp 22 oyuncu transfer ettiğimizde stadın yıkılması nedeniyle Şanlıurfa’da oynamak zorunda kaldık. Biz maçlarımızı ilimizde sentetik sahada oynamış olsaydık, her maçımıza bin seyirci gelmiş olsaydı yine küme düşmezdik.” Dedi

BAŞKAN ÖZTÜRK: 24 DOSYAYI ÇÖZDÜM

Elazığspor’u delegeliğinin bilindiği bir süreçte aldığını belirten Tetiş Yapı Elazığspor Başkanı Selçuk Öztürk; ”Kulüp kapanmak üzereyken, başka aday bulunamadığı için ben kongreye Misafir kartı ile girip Başkan olarak çıktım. Bu kulübe Yönetim oluşturma adına yapılan çalışmalar vardı. Teklif edilen 4-5 isim teklifi kabul etmediler. Sonuçta ben bu kulüp yaşasın diye Başkanlığı aldık. Aldığım günden bu yana da gerekenleri yapmanın çabası içinde oldum. Bundan sonrada olmaya devam edeceğim.

Ben burada şunu belirtmek istiyorum. Elazığspor düzenli gelire kavuşmadığı sürece bu sıkıntıları yaşamaya devam edecektir. Ben göreve gelirken kimseden söz almadım. Yaşadığımız bir deprem var. Bu depremi daha önce yaşayan şehirler ve kulüpler var. 1999 yılında meydana gelen Kocaeli Sakarya depremlerinin ardından bu şehrin kulüplerine 172 Milyon lire destek verilmiştir. Van depreminin ardından Vanspor’a verilen destekler ortadır. Biz bu depremin ardından Elazığspor’un sıkıntılarına çözüm getirme adına projeler yaptık ve ilgili makamlara sunduk. Ben kimseden para istemedim. Proje verdik destekleyin dedik. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüştük. Depremin ardından ilimizde tespiti yapılan ağır hasarlı konutların yıkım işinin Elazığspor’a veril mesini talep ettik. Verilmedi. Bugün bu işi dışa-rıdan gelip yapan firmalar 50 Milyon lira parayı alıp gittiler. Oysa bu para Elazığspor’un olabilirdi. Bizimde bir derdimiz kalmazdı. Depremden dolayı Elazığspor’un bir geliri olmadı.

Spor Toto Genel Müdürlüğüne proje sunduk. Depremde hasar gören Spor Toto Genel Müdür-lüğüne proje sunduk. Depremde hasar gören te-sislerimizin güçlendirme çalışmasının yapılması, iki antrenman sahasının yapımı için 5 Milyon TL. lik  proje verdik. 5 Krş. Alamadık. Aynı Spor Toto Bayburt’a 5 Milyon verdi. Tahtayı açacaklar. Biz 550-600 bin nüfuslu bir şehrinin kulübüyüz. Bir o kadarda dışarıda yaşayan Elazığlı var. Bir tane forma reklamımız yok.”

Ben Transfer tahtasının açılması için 52 dosya-dan 24’nü çözdüm. Kalan 28 dosyanın çözülmesi içinde sadece 5 Milyon TL.ye ihtiyacımız var. Vali, Belediye Başkanı, Milletvekilleri ve işadamları ile diğer kurumlar bu konuda gerekeni yapsınlar tah-tayı açalım. Yok, bu parayı toplayamayıp tahtayı açamıyorsak bu kulübü kapatalım.

Bu arada şunuda belirteyim. Eğer 15 Milyon TL bulunursa Tetiş Yapı Elazığspor’un Tahta meselesi kalmaz. Tümüyle çözümlenir.” Dedi

Ülkemizin yaşadığı pandemi süreci nedeniyle Mali Kongre yapamadıklarını belirten Başkan Selçuk Öztürk; “Biz Yeni bir yönetim oluşturma adına bir çalışma yaptık. Bu çalışmada yönetime girecek ve para verecek yeni isimler belirledik. Ancak Covid 19 ile mücadele süreci nedeniyle kongre yapamıyoruz. En erken Şubatta kongre yapabileceğiz. Eğer kongre yapmış olsaydık 2-2.5 Milyon TL. Gelirimiz olacaktı. Bu da olmadı.

Şimdi ilimizde depremden dolayı deprem konutları yapılıyor. Bu konutları dışarıdan gelen firmalar yapıyor. Biz bu konuda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un ilimize son gelişinde kendisiyle bir görüşme yaptık ve bazı projeler sunduk. Kendisi bu konuda ilimizin yöneticilerine gerekin yapın dedi. Bugün bir ay geçti hiçbir çalışma yok. Şubat ayında bu konutlar biter ve firmalar gider. Kimse de Elazığspor’un yüzüne bakmaz.

“KURUMSALLAŞMAK GEREKİYOR”

Tetiş Yapı Elazığspor’un yaşadığı sıkıntılarından kurtulması adına mutlaka kurumsallaşmanın sağlanması gerektiğini belirten Selçuk Öztürk; “Bunu yapabilmek içinde para lazım. Biz bu kulübü düzenli gelire kavuşturursak kurumsallaşma sağlanır. Bugün Elazığspor için sadece düzenli gelir sadece İstasyon caddesinde ki Otoparktan geliyor. Oda cuzi bir miktar. Ben her defasında bu kulübün düzenli bir gelire kavuşmasını sağlamak adına  Valimize, Belediye Başkanımıza ve Milletvekilerimize proje sundum. Bu projeler kabul görseydi ve hayata geçirilseydi bugün bu sıkıntılar yaşanmazdı. Tabiri caiz ise Elazığspor bugün dilenciye dönmüş durumda. Böyle olmaz. Düzenli gelir kaynağına ulaşılmaz ise bu tablo böyle devam eder.

“BU TAKIM DÜŞMEZ”

Tetiş Yapı Elazığspor’un bu sezon çok büyük şansızlıklar yaşadığını da belirten Başkan Selçuk Öztürk; “Genç ve yetenekli bir kadroya sahibiz. Bulunduğumuz yer sıkıntılı olabilir. Ben bu takımın ligden düşeceğine inanmıyorum. Ancak yaşadığımız çok büyük şansızlıklar var. Takım çabuk strese giriyor. Biz girdiğimiz pozisyonları skora yansıtamıyoruz rakip bir kez geliyor gol atıp gidiyor. Bunu birçok maçta yaşadık. Ancak son haftalarda takımımızın oyun sisteminde bozulma var. Biz bu sezon 18 maç oynadık kimseye ezilmedik. Ancak taraftar tabelaya bakar. Tabela olarak işler iyi gitmiyor. Böyle olunca da Selçuk Başkan gitsin diyorlar. Benim gitmem ile bu işler düzelecek mi? Ben bu takımın düşmeyeceğine inanıyorum. Eğer olmadık sıkıntılar yaşanır ve takım düşerse ne olur. Bir sonraki sezon şampiyon olur çıkar. 2. Lig ile 3. Lig arasında gelir olarak sadece 250 bin TL. fark var. 2. Ligde geliriniz 2 Milyon, 3. Ligde 1 Milyon 750 bin TL.

Ancak biz altın bir kuşak elde ettik. Bu genç oyuncularımıza şu anda çok talipli var. Diğer oyuncularımıza da teklifler geliyor.. Ocak ayı futbolcular için çok tehlikeli bir ay. Biz bunu da önleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde oyuncularımıza alacaklarının bir bölümünü ödeyeceğiz. Federasyona başvuruda bulunacak oyuncumuz olacağını sanmıyorum. Ben istersem oyuncu gider.”

“TEKNİK DİREKTÖR PROBLEMİNİ ARA DÖNEMDE ÇÖZECEĞİZ”

Orhan Kaynak’ın ardından yeni bir Teknik Direktör arayışını Sivas Belediyespor maçının ardından ikinci yarı hazırlık dönemi içinde çözeceklerini belirten Başkan Selçuk Öztürk; “Takımımızı Sivas Belediyespor maçına Ümit Tekoğlu hazırlıyor. Bu maçta da kulübede olacak. Yeni gelecek Teknik Direktör kim olursa olsun Ümit Tekoğlu Teknik Heyetin içinde yer alacak. İlk yarının son maçının ardından şu anda görüştüğümüz birkaç isimden birini Antalya’da yapacağımız kamp çalışmaları kapsamında takımın başına getirmiş olacağız.” dedi.