YEREL
Giriş Tarihi : 05-01-2021 09:28   Güncelleme : 05-01-2021 09:28

AFAD KONUTLARI KURA ÇEKİMİ BAŞVURULARI BAŞLADI

AFAD KONUTLARI KURA ÇEKİMİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Elazığ Güney Çevre Yolu Bizmişen mevki AFAD konut projesi kapsamındaki konutlar için kura başvuruları 05-08 Ocak 2021 tarihleri arasında belirtilen başvuru merkezlerinde yapılacak.

Kuraya hangi hak sahipleri katılabilir?

Konutları ağır hasar olup AFAD’dan hak sahibi olan, Hasarlı konutu kentsel dönüşüm alanında bulunmayan, daha önce çekilen konut kuralarına katılmamış olan vatandaşlar başvuruda bulunabilir.

Başvurular nereye yapılır?

Şehit Cuma Dağ Ortaokulu ( Abdullahpaşa mahallesi)

Namık Kemal İlkokulu (Yeni Mahalle)

Eski Valilik Konağı ( İzzetpaşa Cami Karşısı )

Geçici Konaklama Merkezleri Yönetim Ofisleri ( Sadece geçici konaklama merkezlerinde kalan hak sahibi vatandaşlarımızın başvuruları alınacaktır. )

Nasıl Başvurulur?

Elazığ Güney Çevre Yolu Bizmişen mevki AFAD kura çekimine katılacak olan belirtilen kriterleri taşıyan hak sahibi vatandaşlar 05-08 Ocak 2021 tarihleri arasında başvuru merkezlerine dilekçe ve T.C kimlik kartı fotokopisi ile başvurularını yapabilir.

Şehir Dışında Bulunan vatandaşlar faks ve mail yolu ile başvurabilir.

Faks numarası 0424 248 15 04 Mail elaigmdr@afad.gov.tr

Belirtilen faks numarası ve mail adresleri üzerinden başvuru yapan vatandaşların başvurunun ardından posta/kargo yoluyla orijinal belgelerini göndermeleri gerekiyor.

2+1 konutların zemin ve bodrum katları kuraya dahil edilmezken 3+1 konutların zemin ve bodrum katları kuraya dahil. Başvuruların tamamlanmasının ardından sonuçlar Noter kurası ile belirlenecek.