SPOR
Giriş Tarihi : 05-01-2021 14:49   Güncelleme : 05-01-2021 14:49

ELAZIĞSPOR’DA TRANSFERE ENGEL 28 DOSYA BEKLİYOR

ELAZIĞSPOR’DA TRANSFERE ENGEL 28 DOSYA BEKLİYOR

Ara Transfer Dönemi’nin resmen başlamasının ardından gözler Elazığspor’daki transfer engeline çevrildi. Transfer engel 24 dosyayı çözen Bordo-Beyazlı temsilcimiz, 28 dosya için ise bekleyişini sürdürüyor.

Profesyonel futbol liglerinde ara transfer döneminin resmen başlamasının ardından Elazığspor’daki transfer belirsizliği devam ediyor.

Sezonun ilk yarısında bir türlü istediği puanları toplayamayan ve derinliği olmayan kadrosuyla ligin ilk periyodunda fazlasıyla zorlanan Bordo-Beyazlı temsilcimiz, 2. Yarı öncesinde transfer engelini kaldırmak istiyor.

Fakat transferi açıp, nokta takviyelerle 2. Yarıda rahat bir konuma gelmeyi hedefleyen Tetiş Yapı Elazığspor’un işi hiç de kolay değil.

Bugün itibariyle transfere engel önünde 52 dosya bulunan Bordo-Beyazlı ekibimizde Başkan Selçuk Öztürk’ün 1,5 Milyon TL ile şahsi girişimleri sonucunda 24 dosya çözülürken, geriye kalan 28 dosya ise Elazığspor’un önünde transfer engeli olarak durmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz gün düzenlediği basın toplantısında, kalan 28 dosya için şehrin önde gelen isimlerinden destek talebinde bulunan Başkan Selçuk Öztürk, 5-5,5 Milyon TL gibi bir kaynak ile bu dosyaların da çözülebileceğini ve bu rakama yapılacak transferlerin peşinatlarının da dâhil olduğunu aktarmıştı.

Bu gelişmenin ardından transfere engel 28 dosyanın çözümü için gözler Vali Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve ilimiz milletvekillerine çevrilirken, başta spor kamuoyu ve taraftarlar olmak üzere bütün camia kısa sürede transfer engelinin kaldırılıp takviyelerin yapılmasını bekliyor.