YEREL
Giriş Tarihi : 06-01-2021 16:51   Güncelleme : 06-01-2021 16:51

İL GENEL MECLİSİNDE GERGİN ANLAR YAŞANDI

İL GENEL MECLİSİNDE GERGİN ANLAR YAŞANDI

İl Genel Meclisi’nde Ocak Ayı toplantılarının bugünkü bölümünde gergin anlar yaşandı. İller Bankası Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda ilimizi temsil edecek olan 1 meclis üyesi için önerge ile seçim yapılırken, MHP Grubu sürecin kendilerinin bilgisi dışında geliştiğini iddia ederek salonu terk etti.

İl Genel Meclisi’nde Ocak Ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların bugünkü bölümünde, gündemin 1. Maddesi gereğince Denetim Komisyonu seçimleri yapıldı.

Saat 11.00’de İl Özel İdaresi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Denetim Komisyonu için Cevdet Doğan, Leyla Yalnıç, Mehmet Hanifi Coşkun, Halim Beyazelma ve Sedat Uyanık aday oldu.

Yapılan oylama sonucunda, aday olan 5 isim Denetim Komisyonu’na seçildi.

Toplantıda daha sonra ise gündemin 13.Maddesi görüşüldü. Buna göre, Karakoçan İlçesi yol ağında bulunan Kurudibi Köyü Kucak Mezrası yolunun incelenmesi ile ilgili olarak hazırlanan Altyapı Hizmetleri Komisyonu inceleme raporu okunarak karara bağlandı.

Toplantının son bölümü ise gergin anlara sahne oldu. Meclise gelen önerge doğrultusunda İller Bankası 2020 yılı olağan genel kurulunda ilimizi temsil edecek olan 1 Meclis Üyesi için seçim yapılırken, bu esnada AK Parti ve MHP Grubu arasında sert tartışmalar yaşandı. MHP Grubu’ndan Osman Dilek ve Aytunç Sunguroğlu, sürecin kendilerinin bilgisi dışında geliştiğini iddia ederken bu gelişme üzerine MHP Grubu salonu terk etti.

Meclis toplantısının ardından MHP Grubu adına basın açıklaması yapan Osman Dilek, MHP Grubu olarak kendilerine hiçbir şekilde bilgi verilmediğini ifade ederken, AK Parti Grubunun alelacele bir tutumla karar aldığını söyledi. Meclis’te gizli-kapalı işlerin olmasını istemediklerini kaydeden Dilek, “AK Parti Grubu’nun her şeyde sadece biz varız” dediğini söyledi.