YEREL
Giriş Tarihi : 07-01-2021 09:53   Güncelleme : 07-01-2021 09:53

YILIN ANNESİ ÖDÜLÜ VERİLMELİ

YILIN ANNESİ ÖDÜLÜ VERİLMELİ

İRFAN ARSLAN

 Birgül Çelik. Abdullahpaşa Mahallesinde yaşayan Çelik ailesinin ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Daha sonra Metin ve Yavuz adında iki kardeşi daha dünyaya geldi. Ancak kardeşleri zihinsel elngeliydi. Birgün çileli bir hayatın kendisini beklediğinden habersiz olarak büyüdü. Annesi Ruhiye’yi 3 yıl önce kaybetti. Ardından Babası Selahattin Celik’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı. Zihinsel engelli kardeşleri Metin ve Yavuz’un bakımını üstlenen fedekar abla Birgül Çelik kendisine gelen evlilik tekliflerini de kardeşlerine bakmak için kabul etmedi.

Elazığ'da, annelerini kaybettikten sonra zihinsel engelli 2 kardeşine bakmak durumunda kalan Birgül Çelik, hayatını kardeşlerine adadı. Hayatını 39 ve 37 yaşlarında olan iki kardeşine adayan Çelik, annelik duygusunu kardeşleriyle yaşadığını söylüyor. Kardeşleri için "Onlar benim hayat kaynağım" diyen abla Çelik, kardeşlerinin bilgisayar oyunu oynamayı ve müzik dinlemeyi çok sevdiklerini belitti.

Rabbim bana ömür verdikçe kadreşlerime bakacağım diyen fedekar abla Birgül Çelik (42), hayatını adadığı kardeşlerini tek başına bırakarak bu dünyadan ebedi aleme göçtü. Hayatını adadığı kardeşlerini sıkıntıya sokmamak adına her türlü fedekarlığı yapan ve birkaç gün önce vefat eden Birgül Çelik’in bu fedekarlığı karşılıksız kalmamalı. Fekedar abla bu yılın Anne’si adayı olarak gösterilmeli ve bu ödül verilmeli.