YEREL
Giriş Tarihi : 10-01-2021 11:42   Güncelleme : 10-01-2021 11:42

KARAKUŞ’TAN, ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

KARAKUŞ’TAN, ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş, basının bağımsız, tarafsız ve ilkeli olması gerektiğini vurgulayarak,”Gazetecilerin hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmaları, onların görevlerini daha iyi yapmalarını sağlayacaktır” dedi.

Yeniden Refah Partisi Elazığ İl Başkanı Av.Erhun Karakuş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karakuş mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Haber alma hakkı, en temel insani ihtiyaçlardan biridir. Basının; gücünü halktan alarak, tarafsız ve bağımsız bir şekilde haber ve yayın yapma, toplumu doğru bilgilendirme, elde ettiği haber ve bilgileri kamuoyuna objektif, ahlaki ve ilkeli bir biçimde yansıtma, toplumu eğitme ve aydınlatma gibi çok anlamlı ve önemli görevleri vardır. İlimizde görev yapan basın mensuplarımızın görevlerini ifa ederken bu değerlere hassasiyet gösterdiklerine gönülden inanıyoruz.

 Gazetecilerin hak ettikleri hayat standartlarına kavuşmaları, onların görevlerini daha iyi yapmalarını sağlayacaktır.

Gazetecilik mesleğinin fikir özgürlüğünün ve insan haklarının gelişmesinde çok büyük katkısı bulunmaktadır. Basın halkımızla aramızdaki en önemli köprüdür. Onların eleştiri ve önerilerini önemsiyor, çalışmalarımız için yol gösterici olduğuna inanıyoruz. Tarihin her döneminde halkın gözü, kulağı ve sesi olmayı amaç edinen, önemli bir misyonu yerine getiren gazetecilerin daha iyi koşullarda mesleklerini icra edebilmesi en büyük dileğimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, gece-gündüz, sıcak-soğuk demeden, çok zor şartlar altında haber peşinde koşan ve görevlerini yerine getirmek adına her türlü güçlüğe göğüs geren değerli basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor çalışmalarında başarılar diliyorum.”