YEREL
Giriş Tarihi : 11-01-2021 12:10   Güncelleme : 11-01-2021 12:10

AĞIN BELEDİYESİ ÇALIŞANLARININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

AĞIN BELEDİYESİ ÇALIŞANLARININ YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

İRFAN ARSLAN

Ağın Belediyesi taşerondan kadroya geçen işçileri ile toplu sözleşme imzaladı. Hizmet İş Sendikası ile yapılan toplu sözleşmede taşerondan kadroya geçen 15 işçinin maaşları yükseltildi

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu, Belediye olarak taşeron kadrosunda çalışırken Kadroya geçirilen 15 işçinin ekonomik olarak gelirlerinin artırılmasına yönelik olarak yaptıkları toplu sözleşmede ilk altı ay için rakamları belirlediklerini, ikinci altı ay içinde Tefe- Tüfe rakamlarına göre yeniden iyileştirme yapacaklarını belirterek şunları söyledi.

“Taşeron kadrosundan kadroya geçen arkadaşlarımız gerçekten belediyemizin işlerini hakkıyla yapıyorlardı. Bizde Hizmet iş sendikası ile yaptığımız Toplu İş Sözleşmesinde bu arkadaşlarımızın durumlarını Belediyemizin imkânları ölçüsünde iyileştirdik. Yapılan sözleşme sonucu Bekâr işçilerimizin maaşları 3317 TL.,Evli personelimize 3748 TL., Evli bir çocuklu personelimize 3830 TL., Evli 2. Çocuklu personelimize 3912 TL., Evli üç çocuklu personelimize 4007 TL. maaş vereceğiz.

Ağın Belediyesi olarak yaptığımız artış yaklaşık yüzde 35 dolayında oldu. Aslında Ağın Belediyesi olarak gelirlerimizin üzerinde bir artış sağladık. Ancak biz Ağın Belediyesi olarak yaptığımız üretimden kazandığımızı çalışanlarımıza vererek bunu karşılıyoruz. Belediye olarak yüzleri gülsün sloganımız ile yaptığımız toplu sözleşmenin İşçilerimize hayırlı olsun.”