YEREL
Giriş Tarihi : 11-01-2021 15:24   Güncelleme : 11-01-2021 15:24

KIZILAY KEBAN’DA GİYİM MAĞAZASI AÇTI

KIZILAY KEBAN’DA GİYİM MAĞAZASI AÇTI

Türk Kızılayı Keban İlçe Temsilciliği sosyal market ve giyim mağazası açtı.

Keban ilçesinde açılan sosyal markette yardıma muhtaç vatandaşlar giyecek ihtiyaçlarını karşılayabilecek.

Açılışta konuşan Keban Kaymakamı Hasan Akbulut, “Kızılay’ın önemi işlevini anlatmaya gerek yok hepimiz biliyoruz. Neden bir afet olsa salgın olsa deprem olsa ki ülkemizde deprem konusunda çok hassas. Hemen ilk yardıma koşan kuruluşların başında geldi Kızılay. Sadece ülkemiz için değil gerek Afrika olsun, Orta Doğu olsun Kafkas’ya olsun halkların ihtiyacı olursa her zaman ilk güden kuruluşların başında Kızılay olmuştur. İlçemizde temsilcilik açılıyor olması da bizi ziyadesiyle mutlu etmiştir. Temsilcilik sorumlusu Hasan bey bu görevi layıkıyla yapacaktır. Bizde her zaman yanındayız. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı, “Bugün Keban’daki Kızılay temsilciliği için buradayız. Rabbim hayırlı etsin ve Kızılay’ımızın ne kadar önemli olduğunu ne kadar önemli işler yaptığını biz geçen sene deprem sırasında gördük.  O günden bu güne gerçekten il başkanımız Rahman bey Keban’a her konuda destek oldu. Hiçbir zaman eksik malzeme göndermedi fazlasını gönderdi. Bizde ihtiyacı olan vatandaşlarımıza ulaştırdık. Hiçbir zaman ayrım yapmadan destek olduk. Biz her zaman Kızılay’ın yanında olacağız her sıkıntısında kaymakam beyle beraber destek olacağız’’ dedi.

Kızılay Elazığ Şube Başkanı Rahman Kızılkaya, “Biz 2020 yılının başında Elazığ merkezde açmış olduğumuz sosyal market ve giyim mağazamızı ilçelerde de açmayı planladık. Bu anlamda da ilk sosyal market ve giyim mağazamızı da ilçe bazında geçen ay Palu ilçemizde açtık oradaki ihtiyaç sahiplerine hizmet etmesi anlamında. Bugün de Keban da hep birlikte açılışını yaptığımız buradaki ihtiyaç sahiplerine hizmet etmek, kendi elleriyle ihtiyaçlarını karşılamak için bir giyim mağazası ve sosyal marketin açılışını yaptık. Buradaki amacımız sadece ihtiyaç sahiplerinin gelip burada ihtiyaçlarını gidermesi değil elbette ki asıl amacımız o olmakla beraber biz her zaman olduğu gibi alan el ile veren el arasındaki köprü olmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüyüz” Şeklinde konuştu.

Kızılay Keban İlçe Temsilcisi Pirhasan Doğan, “Kızılay kuruluşundan bugüne ülkemizde savaşta ve barışta her türlü afet sel her türlü durumda ülkemizdeki vatandaşların yanında olmuştur. Sadece ülkemizde değil Arakan’da Afganistan’da Suriye’de Filistin’de, Yemen’de birçok ülkede var. Bugün bu sosyal marketin açılışında bize yardım edenlere teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.