YEREL
Giriş Tarihi : 11-01-2021 19:34   Güncelleme : 11-01-2021 19:34

HEMŞEHRİMİZ KAYMAKAM ATICI’YA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ VERİLDİ

HEMŞEHRİMİZ KAYMAKAM ATICI’YA ÜSTÜN HİZMET ÖDÜLÜ VERİLDİ

İRFAN ARSLAN

Göreve getirildiği her alanda başarılı çalışmalara imza atan Elazığlı Hemşehrimiz GiresunDereli Kaymakamı Murat Atıcı, Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü. İçişleri Bakanlığı Konferans Salonu'nda 10 Ocak İdareciler Günü kutlama programı düzenlendi. Düzenlenen programda yurdun çeşitli noktalarındaki 5 başarılı idareci ile emekliye ayrılan Mülki İdare amirleri adına verilen ödüller sahiplerini buldu.

Afet Yönetimi, Kriz Yönetimi, Kentsel Dönüşüm çalışmaları, Açık Kapı Yönetiminde aktif olarak görev alması nedeni ile Şehit Kaymakam Muhammed Fatih Safitürk Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görülen Kaymakam Murat Atıcı, 1985 yılında Elazığ’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Elazığ’da tamamladı. 2009 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden mezun oldu. 2013 yılında Mülki İdari Amirliği görevini yürütürken 2015 yılında Almanya’nın Hamburg kentine Alman Dili ve Kamu Yönetimi konusunda eğitim almak üzere gönderildi. 24 Ocak Elazığ Depremi ile 22 Ağustos Giresun Sel Felaketinde görevlendirildi.

Bu görevlerini başarıyla yerine getirdi. Kaymakam Atıcı, Afet Krizinde Halkla İlişkiler, Kriz Koordinasyon Merkezinin Yönetilmesi, Açık Kapı Uygulaması, Kamu Binalarının yapım işi, Noral hayata dönüşte  geçici Dükkanların kurulması, Afet sonrası İçmesuyu altyapısının oluşturulması, Kentsel dönüşüm için yapılan önerilerin değerlendirilmesi gibi başarılı çalışmaları yürüttü.

Hemşehrimiz Atıcı ödülünü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan aldı.