YEREL
Giriş Tarihi : 12-01-2021 15:28   Güncelleme : 12-01-2021 15:28

YAZIKONAK ESNAFI KAMPANYAYA DESTEK BEKLİYOR

YAZIKONAK ESNAFI KAMPANYAYA DESTEK BEKLİYOR

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

24 Ocak’ta yaşanan deprem ve dünyayı etkileyen pandemi nedeniyle zor günler geçiren Yazıkonak belde esnafına yönelik başlatılan ‘yerel esnafına sahip çık Yazıkonak’ isimli kampanyaya Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı’nın destek sağlaması bekleniyor.

Elazığ’da yaşanan deprem ve küresel salgın hastalığı nedeniyle Elazığ esnafı zor günler geçirmeye devam ediyor. Özellikle Korona virüs tedbirleri kapsamında işletme faaliyetlerini kısıtlamak zorunda kalan Yazıkonak Beldesi esnafının can çekişmesi devam ederken, Yazıkonak Aktüel isimli facebook sayfası tarafından esnafa yönelik bir kampanya başlatıldı. Sosyal medya üzerinden başlatılan ‘Yerel esnafına sahip çık Yazıkonak’ adlı kampanyaya vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, topluluk kapsamlı bir destek bekliyor. Geçtiğimiz gün Elazığ’da bir beldede esnafına yönelik açıklanan destek paketi memnuniyetle karşılanırken Yazıkonak Aktüel topluluğu, harekete geçerek aynı davranışı Başkan Çadırcı’dan da beklediklerini, yapılacak desteğin bir nebze de olsa esnafı rahatlatacağını kaydetti.

BAŞKAN HATİF ÇADIRCI’YA DESTEK ÇAĞRISI!

 Beldede faaliyet gösteren ancak Korona virüs salgını engeline takılarak zor günler geçiren özellikle servis, çay ocağı, kıraathane gibi esnafların desteklenmesi gerektiği belirtilen kampanyada, belediye tarafından bir destek paket açıklamasının beklentisi içerisinde olduklarını ifade ederek Yazıkonak Belediye Başkanı Hatif Çadırcı’ya çağrıda bulundu.