YEREL
Giriş Tarihi : 13-01-2021 16:25   Güncelleme : 13-01-2021 17:22

YILDIRIM: ELAZIĞ SORUNLARI TBMM’YE TAŞINACAK KADAR BÜYÜK DEĞİL

YILDIRIM: ELAZIĞ SORUNLARI TBMM’YE TAŞINACAK KADAR BÜYÜK DEĞİL

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Geçtiğimiz hafta CHP Heyeti’nin Elazığ’da yaptığı incelemeler sonrası hazırladığı rapora tepki gösteren Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Şehrin 3'te biri yeniden yapılanıyor. Bu süreç içerisinde inanılmaz bir şantiye alanı oluştu. Mutlaka bir takım eksiklikler olabilir ama bunlar öyle çok meclise taşınacak kadar büyük değil. Zaten biz gördüğümüz her eksikliği gideriyoruz” dedi.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım,18 Ocak'ta yapılacak olan il kongresi ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Toplantıda Covid-19 tedbirleri kapsamında kongrenin geçmiş dönemlere göre 4'te 1 oranında katılımla sosyal mesafe, hijyen, maske ve HES kodu tedbirleri kapsamında gerçekleştirileceğini belirten Yıldırım, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da telekonferans yöntemiyle katılacağını ifade etti. Geçtiğimiz hafta deprem sonrası 30 milletvekili ile Elazığ’a gelen CHP Heyeti tarafından hazırlanan ve TBMM’de gündeme taşınan rapora da değinen Başkan Yıldırım,  sert sözlerle konuştu.

“AMACIMIZ BU ŞEHİRDE KALICI HİZMETLER YAPMAK“

İl Başkanı Yıldırım kongre ile ilgili yaptığı açıklamada,”22 Eylül tarihinde göreve geldiğimiz günden bu yana Elazığ’da sahaya inerek çalışmalarımıza başladık. İl yönetim kurulunu oluşturduktan sonra ilçe kongrelerini gerçekleştirdik. Dördüncü ayımıza girmek üzereyiz. Bu sürede teşkilat olarak il ve ilçe teşkilat toplantılarımızı gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Göreve geldiğimiz süre içerisinde sürekli sahada olarak boş durmayarak, ziyaret edilmesi gerek kamu kurumları, medya mensupları, kuruluşlarımızı gezdik. Bu gezi ve ziyaretlerimizi kongre arefesi nedeniyle erteledik, kongre sonrası bu tür gezilerimize devam edeceğiz. Bütün amacımız, bu şehirde kalıcı hizmetler yapmak ve şehrin sorunlarını birlikte çözmek. Nasip olursa Pazartesi günü davetlilerimizin katılımıyla il kongremizi gerçekleştireceğiz. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan kongremize video konferans yöntemiyle katılacaktır” dedi.

“EKSİKLİKLER OLABİLİR AMA MECLİSE TAŞINACAK KADAR ÇOK BÜYÜK DEĞİL”

24 Ocak tarihinde meydana gelen depremin hemen ardından yaraları sarmak amacıyla sahada olduklarını belirten Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Tabiri caizse şehrin 3'te biri yeniden yapılanıyor. Bu süreç içerisinde inanılmaz bir şantiye alanı oluştu. Mutlaka bir takım eksiklikler olabilir ama bunlar öyle meclise taşınacak kadar çok büyük değil. Zaten biz gördüğümüz her eksikliği gideriyoruz. Elazığ'da yapılanların akıl vicdan ölçüleriyle birlikte değerlendirilecek olursa, buradaki yerel yöneticiler de dahil olmak üzere bakanlarımıza da en fazla yapacakları şey teşekkür etmektir. Bunu bütün samimiyetimle söylüyorum" ifadelerini kullandı.

"SAMİMİ ELEŞTİRİ VE İSTEKLERİN DİLE GETİRİLMESİNE HER ZAMAN AÇIĞIZ "

1999 depremini anımsatan Başkan Yıldırım, "1999 depreminde o zamanki siyasi lideri veya başbakan yatağında yatarken, bu depremin haberi konutuna haber verildiğinde eşi şuanda uyuyor, sabah haber verelim dediği bir ülkeden, aynı gece 2 saat sonra bu şehre inmiş 3 bakandan bahsediyoruz. Aradaki fark. Buraya gelen siyasilerle o geçmişteki yatağında yatan siyasinin uzantılarıdır. Dolayısıyla biz bunu samimi görmüyoruz. Samimi eleştiri ve isteklerin dile getirilmesine her zaman açığız. Ancak yapıcı önerici olsun. Buraya malzeme toplamaya geliyorlar, birde çok ciddi siyasi gaflar yapıyorlar. O gaflara da hem Elazığ'daki insanlarımız hem de siyasilerimiz gerekli cevabı sosyal medyadan vermişlerdir. Bu konuda kendilerini bir çek etmelerini arzu ederim. Sürekli bir şeyin eksiğini taşımak yerine siz ne yapabilirsiniz empatisini yapsınlar da onu görelim” diyerek tepki gösterdi.

“UFAK TEFEK EKSİKLERİ MECLİSE TAŞIMAK ANCAK ACİZ BİR MUHALEFETİN İŞİDİR”

 Elazığ’daki sorunların abartılarak dile getirildiğini savunan Ak Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım,”Burada bir iktidar var 18 yıldır bu ülkeye damgasını vurmuş bir iktidardan bahsediyoruz. Hiçbir siyasi dönemde böyle bir iktidar olmamıştır. Ülkeyi nereden nereye getirdiğine her bir birey çeşitli boyutlarıyla buna şahittir. Dolayısıyla bu kadar uzun yıllar çok önemli kazanımlar sağlamış ülkede öyle ufak tefek kılcal damarlardan girip eksik bulup bunları abartıp büyütüp, sosyal medyaya taşıyıp oradan da meclise taşımak ancak aciz bir muhalefetin işidir" şeklinde konuştu.

"KONTEYNER KENTTE HER SORUN İÇİN KOLUMUZU GÖVDEMİZİ KOYDUK"

Düzenli olarak konteyner kentleri ziyaret edip her türlü sorunlarla yakından ilgilendiklerini aktaran Yıldırım," O kadar detay var ki, oradaki insanlarımızın tabletinden tutun, tekerlekli sandalyesinin arızasına kadar ilgileniyoruz. Psikolojik sıkıntısı olan insanımızın sağlığından tutun, diyalize girmesi gerekenine kadar, ya da yiyecek, giyeceğine kadar yakından ilgilendiğimiz konteyner kentlerden bahsediyoruz. Sorunu bulduğumuz, gördüğümüz anda düzeltmek için elimizi, kolumuzu gövdemizi koyduk, koyarız. Çünkü bu şehrin insanı bizim muhatabımızdır. Her sorunun muhataplığını kabul ediyoruz. Konteyner kentlerde olsun, depremlerde sıkıntı yaşamış insanlar olsun her sorun bizim sorunumuzdur. Biraz vicdan sahibi bunu görür ve anlar" diye konuştu.

"ELAZIĞ'DA ALGI GERÇEĞİN ÖNÜNE GEÇMİŞ, BUNU HAKETMİYORUZ "

Örneklerle konuşan Yıldırım," Dilek sitesinden 1 tane hak sahibi geçmişte güneyde hak sahibi iken, şimdi kura ile kuzeyde hak sahibi olmuş, bunu algı yaparak vay insanlar mağdur ediliyor. Aynı Dilek Sitesi'nde 935 TL devlete taksit ödeyecek daha ödememiş olan hak sahibi 2 bin 200 TL'ye aynı konutu kiraya veriyor. Elazığ'da, algı gerçeğin önüne geçmiş.  bunu hak etmiyoruz. Sonuna kadar da bununla mücadele edeceğim. Siyaseten de hak etmiyoruz. Elazığ insanı olarak da hak etmiyoruz. Algıyı kaldırırız, gerçekle yüzleşiriz. Hatamız varsa özür de dileriz. Ama bir algı kaosu oluşturup gerçeğin üzerini örtmeye çalışanlara hiç bir zaman müsaade etmeyeceğiz, biz sahadayız"  diye ifade etti.