YEREL
Giriş Tarihi : 14-01-2021 14:39   Güncelleme : 14-01-2021 14:39

ŞEHİR MERKEZİNDEKİ HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

ŞEHİR MERKEZİNDEKİ HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

27 Aralık’ta ilimizde meydana gelen deprem sonrası şehir merkezinde yürütülen hasar tespit çalışmaları tamamlandı. İlçelerdeki kontrollerin de tamamlanmasının ardından sonuçların açıklanması bekleniyor.

27 Aralık Pazar günü saat 09.37’de merkez üssü Elazığ’ın Kavaktepe Köyü olan 5,6 şiddetindeki deprem, hatırlanacağı üzere büyük korkuya neden olmuş ve vatandaşlar panikle dışarı çıkmışlardı.

5,6 şiddetindeki depremde can ya da mal kaybı yaşanmazken, depremin ardından vakit kaybetmeden hasar tespit çalışmaları başlamıştı. Hasar tespit çalışmalarında öncelik, 24 Ocak depremi sonrasında “Orta Hasar” tespitinde bulunulan binalara verilirken, bunun yanı sıra hasar ihbarında bulunan vatandaşların evleri de kontrol edilerek hasar tespiti yapıldı.

27 Aralık depreminin üzerinden bugün itibariyle tam 18 gün geçerken, yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hikmet Şişecioğlu, şehir merkezindeki hasar tespit çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

İlçelerde hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini aktaran Şişecioğlu, hedeflerinin 15 Ocak Cuma günü tüm çalışmaların tamamlanması olduğunu ancak ilçelerde yaşayan vatandaşlardan hasar ihbarlarının gelmeye devam etmesi nedeniyle hasar tespit çalışmalarının bir süre daha devam edeceğini söyledi.

İlçelerdeki hasar tespit çalışmalarının da tamamlanmasının ardından, sonuçların yine internet üzerinden kısa sürede açıklanması bekleniyor.