HABER
Giriş Tarihi : 14-01-2021 20:23   Güncelleme : 14-01-2021 20:23

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AŞI OLDU

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AŞI OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Şehir Hastanesi'nde koronavirüs aşısı oldu.

AK Parti'nin MKYK ve MYK toplantılarının ardından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Aşı konusunda toplumumuza önderlik etmek için toplantımızdan sonra sayın Cumhurbaşkanımız aşı olacaklardır. Bunun kamuoyu ile paylaşılmasını istemiştir. Kendileri aşı olarak toplumdaki tereddütleri ortadan kaldırmak, örnek teşkil etmek için toplantımızdan sonra aşı olmak üzere ilgili yere geçeceklerdir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Telegram hesabından yaptığı paylaşımda ‘’Ben de aşı oldum ‘’ ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Aşı sonrası hastabe çıkışında şu açıklamalarda bulundu;

 (COVID-19 aşısı) Yaklaşık 25-30 milyon doz daha gelecek, bunu sürdürelim istiyoruz. En kısa süre içerisinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz.

Başta tüm siyasi liderler, milletvekillerimiz, COVID-19 aşısını teşvik ederlerse, bunun çok çok isabetli olacağına inanıyorum.

Bilim Kurulu'nun belirlediği bir takvim var. İlk etapta gelen aşı miktarı belli, ardından 25-30 milyon doz aşı daha gelecek.

256 BİN KİŞİ AŞI OLDU

Şu ana kadar 256 bin kişi aşı oldu. Demek ki müracaatlar iyi. Hastanelerdeki performans da baya iyi. Tüm doktor ve hemşirelerimiz yoğun bir performans ortaya koyuyorlar. Aşı için belirlenen süre hızlı.