YEREL
Giriş Tarihi : 18-01-2021 15:38   Güncelleme : 19-01-2021 17:14

AK PARTİ ELAZIĞ İL BAŞKANLIĞI 7. OLAĞAN KONRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

AK PARTİ ELAZIĞ İL BAŞKANLIĞI 7. OLAĞAN KONRESİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

İRFAN ARSLAN- MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresini gerçekleştirdi. Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonunda yapılan Kongrede Şerafettin Yıldırım il başkanlığına seçildi.

Ak Parti Elazığ 7. Olağan İl Kongresi gerçekleştirildi.Kongreye; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar, Zülfü Demirbağ, AK Parti Elazığ Koordinatör Milletvekilleri, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mücahit Yanılmaz, AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı Ömer Serdar, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Koordinatörü Ramazan Gürgöze, AK Parti Genel Merkez Güneydoğu Anadolu Bölge Koordinatörü Ejder Açıkkapı, AK Parti Genel Merkez Doğu Anadolu Bölgesi Teşkilat Koordinatörü Mahmut Gürcan, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkanı Murat Öz, AK Parti Elazığ Kadın Kolları Başkanı Gülersem Çopur, AK Parti Elazığ Gençlik Kolları Başkanı Uğurcan Güleç, AK Parti Eski Milletvekilleri, AK Parti Eski İl Başkanları, AK Parti Eski Belediye Başkanları, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, il, ilçe belde teşkilat temsilcileri, MHP İl Başkanı Semih Işıkver, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Erhan Karakuş, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Emrah Akdağlı, Hüda Par İl Başkanı Yasin Kavaklı, teşkilat üyeleri ve Elazığlı vatandaşlar katıldı. Tertip komitesi adına programın açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkan Yardımcısı Cengiz Taş kongrenin açılışı için yeterli çoğunluğun sağlandığını belirterek kongrenin hayırlı olmasını temenni etti. Divan üyeleri; Divan Başkanı, Genel Merkez Doğu Anadolu Bölgesi Teşkilat Koordinatörü Mahmut Gürcan, Divan Başkanı Yardımcısı, Merkez İlçe Başkanı Ömer Faruk Çelik, Divan Üyesi İl Kadın Kolları Başkanı Gülersem Çopur, Divan Üyesi Uğurcan Güleç, Divan Üyesi Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı’dan oluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından kongre AK Parti İl Başkanlığı tarafından hazırlanan tanıtım filmi ile başladı. Kongre protokol üyelerinin konuşmaları ile devam etti.

YILDIRIM: İLK GÜN Kİ AŞKLA DURMADAN DURAKSAMADAN ÇALIŞACAĞIZ

 Gece gündüz demeden çalışmaya devam ettiklerine dikkat çeken AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Dünya beşten büyüktür diyen yer yüz mahrumlarının ve mazlumlarının gür sesi; dünya lideri Recep Tayyip Erdoğan’a gönül veren, yol arkadaşlığı yapan aziz hemşehrilerim hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Büyük davalar çabayla, gayretle, emek ve alın teriyle yükselir. Emek verilmemiş, çilesi çekilmemiş ve bedeli öğrenmemiş hiçbir davanın başarı şansı yoktur. Bizler büyük ve şanlı bir davanın mümessilleriyiz. Bu dava bugünlere bizden öncekilerin emek, çaba ve gayretleriyle geldi. AK Parti kurulduğu günden bugüne teşkilatlarımızda görev alan bütün teşkilat mensuplarımızı sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Kendilerinden aldığımız bu emaneti bizlerden sonrakilere gönül rahatlığıyla devredebilmek için gece gündüz demeden uzak yakın demeden sorumluluk bilinciyle emanet bilinciyle ilk gün ki aşkla durmadan duraksamadan çalışacağız. Aziz dava arkadaşlarım liderimiz Türkiye’nin büyümesi, gelişmesi için her alanda hedeflerimize ulaşmamız için gece gündüz çalıştı, çalışmaya devam ediyor” dedi.

 YILDIRIM: AK PARTİ MİLLETİN PARTİSİDİR

 “AK Parti gücünü milletten alan bir partidir” diyenAK Parti Elazığ İl Başkanı Yıldırım, “Partimiz dinamik bir yapıya sahiptir. Bu çatı altında görevi devreden, görevi devralan tüm kardeşlerimiz bu yapının birer parçasıdır. Hangi kademede olursak olalım tek gayemiz bu bayrağı daha yukarılara taşımak, gücümüzün son zerresine kadar milletimize hizmetkar olmak ve milletimiz için daha güzel gelecek inşa etmektir. Bizler için asıl olan makamlar değil; bu davaya olan bağlılığımızıdır. Bizde esk yeni diye bir kavram yoktur. Her AK Partili son nefesine kadar bu davanın birer mensubudur. Bu davaya gönül veren her bir dava arkadaşıma sonsuz şükranlarımı sunuyorum. AK Parti milletin iradesinde başka hiçbir güce boyun eğmeyen bir davanın adıdır. AK Parti inanmışlığı, vefayı, hizmeti hayatının merkezine yerleştiren bir siyasi oluşumun adıdır. Kıymetli yol arkadaşlarım; bundan 19 yıl önce dualarla halis niyetlerle dikilen bu fidan hamt olsun ki bugün 83 milyonun tamamını kuşatan ulu bir çınara dönüştü. Partimiz tüm seçimlerde açık ara milletin teveccühüne mashar olan, ülkemizi başarıdan başarıya taşıyan Türk siyaset tarihine adını altın harflerle nakşetmiş bir partidir”” şeklinde konuştu.

DEMİRBAĞ: BAŞARILI ÇALIŞMALARA İMZA ATTILAR

İl Başkanı Yıldırımın başarılı çalışmalara imza attığını belirten AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ , “Bu güzel günde bu kongremizde yalnız bırakmamak, beraber olmak için buraya kadar geldim; Allah hayırlı uğurlu etsin. İl Başkanlığı görev değişikliğini müteakip görevi alan Şerafettin Yıldırım kardeşimiz geçen bu süre içerisinde oluşturduğu yönetim kurullarıyla beraber teşkilatımızla beraber oldukça güzel, başarılı çalışmalara imza attılar. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar. Yapmakta olduğumuz il kongreleri ve genel kongrelerle birlikte 2023’e kadar yaşayacağımız süreç geçmiş dönemlere nazaran çok daha büyük önem arz ediyor. Ehemmiyet arz ediyor. 15 Temmuz ihanet girişimine rağmen ekonomideki toparlanma, pandemi sürecindeki sağlık alanında dünyayı kıskandıracak bir başarı ortaya konulması, savunma sanayinde süper güçleri hayrete düşüren üretmiş olduğumuz silahlar ve başarılar; dış güçleri ve onların Türkiye’deki temsilcilerini fevkalade rahatsız etti” açıklamalarında bulundu.

BALIK: MİLLETİMİZE SÖZ VERDİĞİMİZ HER ŞEYİ YAPTIK

 19 yıl içerisinde birçok hizmet yaptıklarını söyleyen AK Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık, “2001 yılında yola çıktığımızda biz bir yiğide inandık. O yiğitle birlikte Türkiye hayallerimiz vardı. Güçlü Türkiye hayallerimiz vardı. Biz inandık, hayal ettik, milletimizi hayallerimize inandırdık. Milletimizi hayal ettirdiğimiz, milletimize söz verdiğimiz her şeyi bu güne kadar yaptık ve o yiğitten bir dünya lideri çıktı. Sayın cumhurbaşkanımız sözü ile özü ile bir, dünyada sözü kabul edilen bir dünya lideri. Burada parti kurucularımızı görüyorum. Bir avuç insandık buna inanan. Bugün kitleler, bugün milyonlar, bugün Müslüman alemi bu lidere inanıyor. Ve bugüne kadar verdiğimiz her sözü tuttuk. Hayal edilemeyenleri, bizim hayallerimize dahi ulaşamayanların gerçekleştiremediğini biz 19 yıl içerisinde gerçekleştirdik” dedi.

AĞAR: SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN YOL ARKADAŞLARIYIZ

Davanın önemine dikkat çeken AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar, “Dava önemlidir. Dava Türkiye’nin refaha güvenliğe, huzura ulaşmasıdır. Bizler Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde bu güzel hedefe ulaşabilmek için partimizin hangi kademesinde olursak olalım, nerede görev alırsak alalım hiçbir şekilde yükten kaçmayarak elimizden geleni her zaman sizin vatandaşlarımız için, evlatlarımız için yapmaya gönüllü olmuş AK Parti’nin neferleri Sayın Cumhurbaşkanımızın yol arkadaşlarıyız. Bu sebeple 2023 yılına bizi hedeflerimiz taşıyacak olan Sayın İl Başkanımıza yeni görevinde hayırlar diliyorum. İnşallah çok daha samimi çok daha tevazu dolu bir görev hayatı olacaktır il yönetiminde. Bu vesile ile Cumhur İttifakı’nın ortağı olan Sayın İl Başkanımıza, Sayın Devlet Bahçeli Bey’e hiçbir şart koşmadan her zaman Cumhur İttifakını Türkiye’nin ilelebet yarınlarını güvence altına laması için çalışmalarından dolayısıyla, verdiği güvenden dolayı kendisine müteşekkiriz” diye kaydetti.

AĞAR: İSTİHDAM VE YATIRIM PAKETLERİMİZİ TAMAMLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

“Yatırımlarımız mutlaka devam edecektir” diyen Milletvekili Ağar, “Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 2023 yılında inşallah kazanıp, ondan sonraki senelerde güçlü, müreffeh ve sağlam Türkiye’yi, huzurlu Türkiye’yi kuracağız. Allah’ın izniyle bundan sonraki günlerimizde de hep beraber çalışmaya deva edeceğiz. Yatırımlarımız mutlaka devam edecektir. Türkiye bildiğimiz gibi her türlü ekonomik şartın, zorluğun ortasından kalkıp gerek teknolojik yatırımlarda gerek yol gerek baraj devasa yatırımlarını tamamlamıştır. Bundan sonraki gelecek tarım ve sulama yatırımları ve sanayi bölgelerinde açılacak olan fabrikalarla Allah’ın izniyle de yarım kalmış olan istihdam paketlerimizi tamamlamış olacağız” ifadelerini kaydetti. 

BULUT: BİZ KİMİN YOL ARKADAŞI OLDUĞUMUZUN FARKINDAYIZ

AK Parti MKYK Üyesi, Genel Merkez Teşkilat Başkan yardımcısı ve AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Bu dava aziz bir dava, bu dava izzetli bir dava. Bu davaya bugüne kadar emek harcayan mahalle temsilcisinden il başkanına, il başkanından milletvekiline, milletvekilliğinden belediye başkanlığı yapana kadar kademelerdeki kardeşlerimi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum. Tevazu, samimiyet ve gayretin adeta üstünde mücessem haline geldiği Sayın Genel Başkanımız hakikatten bizim kendisi bizden yaşta küçük olmasına rağmen kendisinden çok şey öğrendiğimiz ve istifade ettiğimiz kıymetli bir değerimiz. Bu sebeple Sayın Genel Başkan Yardımcımızın bugün kongremizi onurlandırmış olması bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Ve ben il teşkilatımıza, il başkanlığımızın şahsında yaklaşık 110 günlük süre içerisinde göstermiş oldukları performanstan dolayı hem il başkanımıza hem de ekibine gerçekten çok teşekkür ediyorum. Kongre bir yenilenme. İnşallah bu yenilenme ile birlikte 2021 yılına çok daha güçlü girmiş olacağız. Zaten Adalet ve Kalkınma Partisi statik bir parti değil, dinamik parti, dinamik bir yapı. Pandemide bile durmamış, pandemide bile çalışmaya devam etmiş, 1 milyon yeni üye yapabilme becerisini sağlamış, göstermiş, Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden bir tanesi. Niye statik değil, dinamik bir yapıyız? Çünkü biz omuzlarımızdaki yükün farkındayız. Biz kimin yol arkadaşı olduğumuzun farkındayız” ifadelerinde bulundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Elazığ, Manisa, Aydın, Mardin, Adıyaman, Kilis, Bingöl, Bitlis, Muş il kongrelerine Vahdettin Köşkü'nden canlı bağlantıyla katıldı.

 Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

“SİZLERLE HASRET GİDERMEYİ İSTİYORUZ”

Kongrelerimizde toplamda 42 ilimizi tamamlamış olacağız. İnşallah şubat ayı sonuna kadar tüm il kongrelerimizi bitirerek 7. Olağan Kongremiz için hazırlıklarımızı tamamlamayı hedefliyoruz. Salgın şartlarından dolayı maalesef ziyaretlere imkan bulamadım. Canl ıbağlantı vasıtasıyla da olsa tüm il kongrelerimize iştirak etmeye çalışıyoruz. İnşallah aşı sürecinin başarıya ulaşmasından sonra bahar aylarından itibaren sizlerle hasret gidermeyi istiyoruz.

“GECESİNİ GÜNDÜZÜNE KATARAK ÇALIŞACAĞINA İNANIYORUM”

AK Parti hiçbir zaman sadece seçimden seçime millete giden, insanların kapısın çalan bir parti olmadı. Öyle de olmayacak. Biz yılın 365 gününü günün 24 saatini milletimize adayan bir partiyiz. AK Parti yöneticisi her an milletle olan kişidir. Bu ülkede tatlı su siyasetçileri vardır. Onların yüzleri seçimden seçime görülür. Biz milletimize olan hizmetkarlığımızı sürdüren bir kadroyuz. Önümüze hangi engeller çıkartılırsa çıkartılsın milli iradeyi üstün kurma mücadelemizden taviz vermedik. Projelerimizi, icraatlarımızı en küçük kesintiye uğratmadık. Milletimize her alanda Cumhuriyet tarihinde yapılanları katbekat üstünde hizmetleri ulaştırdık. Ülkemizin bugünkü fiziki çevresinin sembolü olan eserlerin önemli bir bölümünü biz inşa ettik. Hizmet siyasetimizi, eser siyasetimizi sürekli bir adım öteye taşıyoruz. İnşallah son nefesimize kadar milletimize eser bırakmak için çalışmayı sürdüreceğiz. AK Parti teşkilatlarında görev alan her bir arkadaşımın da gecesini gündüzüne katarak çalışacağına inanıyorum.

“KENDİLERİNE DOKUNDUĞUNDA EN UFAK BİR ADIM ATMAZLAR”

 Ülkemizi yeni döneme hazırlayacak çalışmalar yöneldik. Her alanda bu yeni sürece uygun atılımlar içindeyiz. Ekonomide güçlü bir yükseliş için gereken reformları yürütüyor, geliştirdiğimiz politikaları kararlılıkla uyguluyoruz. Aynı şekilde dışarda da tarihi bir dönüşümün altyapısını oluşturuyoruz. Doğu Akdeniz'den Karabağ'a kadar ortaya koyduğumuz güçlü irade sayesinde bu konudaki kararlılığımızı tüm dünyaya gösterdik. Ülkemiz güçlendikçe saldırıların arttığı da bir gerçektir. Artık bölgemizde, masa başında çizilen haritalar hayata geçirilemiyor. Artık bölgemizde kapalı kapılar ardında yapılan planlar masumların kanı pahasına uygulanamıyor. Bölgemizde rahatça iç savaşlar çıkartılamıyor, terör olayları körüklenemiyor. Bu düzeni bozan bir ülkenin hedef tahtasına oturtulmaması mümkün mü? Türkiye'nin aleyhine kullanılan kampanyaların hepsinde bu sancıyı göreceksiniz. Bize demokrasi üzerinden eleştiri yönetenler kuyrukları sıkıştığında en utanç verici hadiselere bulaşmaktan çekinmiyorlar. Demokrasi bunların çıkarlarına zarar verdiğinde gözden çıkarılabilecek bir yük. Aynı şekilde insan haklarında da böyle. Terör örgütlerini başka yerlerde desteklerler kendi topraklarında en küçük bir eyleme izin vermezler. Fikir ve ifade özgürlüğünün en büyük savunucusu gözükürler ama kendilerine dokunduğunda en ufak bir adım atmazlar. Bu tarihi mücadelenin en zorlu kısımlarını geride bıraktık. Bundan sonra ektiğimiz tohumların hasılatını toplama vaktidir. Bu aydınlık geleceği milletimizle omuz omuza hep birlikte inşa edeceğiz.  AK Parti bugüne kadar girdiği tüm seçimlerden birinci olarak çıkmayı başarmıştır. Önümüzde 2023 seçimleri var. 2023 seçimleri ülkemiz için tarihi bir dönüm noktasında yaşanacaktır. Hala eski Türkiye özlemiyle yanıp tutuşanlar kötü günleri geri getirmek için var güçleriyle çalışıyor.

“PROJESİ OLAN TEK PARTİ BİZİZ”

 CHP'nin başındaki zat partisindeki taciz ve tecavüz olaylarına tam 56 gündür sessiz. Tüm bunlar için herhangi bir işlem yapmıyor. Partimize yapılan saldırıların en büyük nedeni de ayyuka çıkan bu kokuşmuşluktandır. Mermeri delen suyun şiddeti değil sürekliliğidir. Karşımızdakiler milletimize sürekli yalan, iftira ve çarpıtmalarla giderken biz parti binalarında oturursak o mermer delinir.  Ülkemizin her konuda söyleyecek çok sözümüz var. Ülkemizin ve milletimizin geleceği için vizyonu, hedefleri, projesi olan tek parti biziz. Diğerleri 18 yılın sonunda bizim yaptıklarımızı eleştirmekten başka ortaya bir şey koymamıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Elazığ 7. Olağan İl Kongresinde AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım ile video konferans konuşmasında selamlaştı. AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, “Sayın Genel Başkanım gakgoşlar diyarından sizlere selam gönderiyoruz. Fiziken burada olmasanız dahil kalbinizin ve gönlünüzün burada olduğunu biliyoruz ve sizi saygıyla selamlıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise, “Bizden de; tüm gakgoşlara selam olsun” ifadelerini kullandı.

AK Parti Elazığ İl Başkanı Şerafettin Yıldırım’ın yönetim kurulu listesi belli oldu.

ASİL LİSTE 1. Abdulkerim Yılmaz 2. Abdullah Elban 3. Ahmet Feti Yılmaz 4. Arif Kılıç 5. Cemal Yıldırım 6. Cengiz Taş 7. Gamze Saray 8. Derya Kılıç 9. Ertuğrul Erdem 10. Esat Akdağ 11. Esengül Erdem 12. Esin Çakır 13. Fatih Çelik 14. Fethi Ahmet Yaman 15. Hasan Özkan Uygur 16. Hasan Taşköprü 17. İbrahim Sencer Selmanoğlu 18. Kazım Sevinç 19. Kemal Tan 20. Kenan Oruç 21. Kevser Çağlar Özaslan 22. Mehmet Balanyan 23. Mehmet Göktürk 24. Mehmet Şengez 25. Muhlise Özcan 26. Murat Akkaya 27. Murat Şerbet 28. Mustafa Tetik 29. Nadir Can 30. Ömer Alparslan Arite 31. Samet Tunçayak 32. Semih Tekmen 33. Seyfettin Bahçeci 34. Seyfullah Yıldız 35. Vahdettin Demirtaş 36. Vedat Demir 37. Vedat Gürgöz 38. Veysi Akbulut 33. Yunus Dumandağ

Yerek Üyeler:  Abbas Yıldız, Hüseyin Karasu, Abdulsamet Demirbağ, Yusuf Hacıoğulları, Veysel Doğan Serkan Şan, İsmail Kaplan, Samet Canpolat, Kübra Sönmez, Akın İlçin, Mehmet Taribakan, Erkan Ayyıldız, Şefik Dinç, Çiğdem Ersöz, Yücel Yücedağ, Mehmet Pala, İrem Akliman, Ebru Çoban, Bilal Atlan ,Vedat Bibal.