YEREL
Giriş Tarihi : 19-01-2021 15:56   Güncelleme : 19-01-2021 15:56

ELAZIĞ SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN HATIRLATMA

ELAZIĞ SANAYİ VE TEKNOLOJİ İL MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN HATIRLATMA

Elazığ Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Sanayi Sicil Kayıt ve Yıllık İşletme Cetveli tutulduğu Sanayi Sicil Bilgi Sistemi hakkında işletme sahiplerini bilgilendirdi. Yapılan bilgilendirmede Ocak ve Nisan ayları arasında işletme sahiplerinin bilgilerini sisteme giriş yapması gerektiğinin altı çizildi.

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk yapılan açıklamada şu ifadelere yer verdi;

Sanayi Sicil Kayıt ve Yıllık İşletme Cetveli bilgilerinin tutulduğu Sanayi Sicil Bilgi Sistemi, Sanayi İşletmelerinin faaliyetlerinin genel olarak izlenebildiği ülkemizin en önemli veri kaynağıdır.

Bu görevin yürütülmesi 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu ile sağlanmaktadır.

Sanayi Sicil Belgesine sahip olan imalatçı firmalar her yıl Ocak ayından itibaren Nisan ayı sonuna kadar bir önceki yıla ait işletme bilgilerinizi içeren (Yıllık İşletme Cetveli) bilgilerini, https://www.turkiye.gov.tr internet adresi Sanayi Sicil İşlemleri uygulama menüsünden E-Devlet Şifresiyle elektronik ortamda yapmak suretiyle bildirmek zorundadır.

Sistem girişi yapamayan işletmelerin, Yıllık İşletme Cetveli bilgileri firma müracaatı ile İl Müdürlüğümüz tarafından yapılacaktır.

Yıllık İşletme Cetveli vermeyen işletmeler hakkında 6948 Sayılı Kanunun 9 uncu maddesi gereği idari para cezası uygulanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.