YEREL
Giriş Tarihi : 20-01-2021 09:42   Güncelleme : 20-01-2021 09:42

AĞIN ÖĞRETMENEVİ’NE KAVUŞTU

AĞIN ÖĞRETMENEVİ’NE KAVUŞTU

İRFAN ARSLAN

Elazığ’ın Ağın ilçesinde yapılan Yusuf Karabatak Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu hizmete açıldı.

Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu yapılan hizmetin ilçeleri adına büyük bir öneminin bulunduğunu belirterek, “İlçemize kazandırılan bu eserin gerçek mimarı olan ve ebediyete intikal etmiş olan kıymetli hemşehrimiz Kemal Karabatak amcamıza Allah’tan rahmet diliyorum. Dönemin Kaymakamı ile dönemin ilçe Milli Eğitim Müdürü Serhat Yığmatepe, dönemin Kaymakamlık ve Milli Eğitim Müdürlüğü personellerine bu eseri ilçemize kazandırmak adına yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum. Öğretmenevimiz 32 yatak kapasiteli.

Bizlere düşen görev bundan sonra bu eserin yaşamasını sağlayacak çalışmaları yapmak, misafirlerimizi burada gönül rahatlığı ile ağırlamak olacak” dedi.

Kemal Karabatak Ortaokulu ve Yusuf Karabatak Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulunun yapımına Ağın Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı dönemde başladıklarını belirten Serhat Yığmatepe, “Kemal Karabatak bize bir miktar para yardımında bulunarak burada okul ve Öğretmenevi yapımamızı talep etti. Biz bu bağışlanan para ile ortaokulu yaptık. 8 derslikli ortaokulu yapacağımız arsayı da Emine Beşe bağışladı. Artan para ile de Öğretmenevi yapımına başladık. Ancak bağışlanan para bu çalışma için yetersiz kaldı. Dönemin AK Parti Milletvekili Ejder Açıkkapı Bakanlıktan 1.5 Milyon TL. ödenen çıkartarak bu çalışmamızın tamamlanmasına önemli katkı sağladı. İlçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.