YEREL
Giriş Tarihi : 21-01-2021 16:14   Güncelleme : 21-01-2021 16:14

İBB, ELAZIĞ’A OKUL YAPTIRIYOR

İBB, ELAZIĞ’A OKUL YAPTIRIYOR

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Haberkent Gazetesi olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne büyükşehir belediyelerinden bütçe ayırarak Elazığ’a bir okul yapılması çağrımıza İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından olumlu cevap gelerek, ilimize bir okul kazandırılmak için Elazığ Valiliği’nden okul inşa etme talep etti.

Haberkent Gazetesi olarak 18 Ocak Pazartesi günü yayımlanan ‘Bir okulda siz yapın’ manşet haberimiz ses getirdi. Elazığ’a yaptığı bir dizi temaslar sonrası deprem raporu hazırlayan CHP Heyeti’ne iktidar partisi tarafından yapılan yardım ve yatırımlara karşılık depremzede vatandaşların yaralarını bir nebze de muhalefetin sarması için bir çağrı da bulunmuştuk. CHP Heyeti’nin hazırladığı raporda Elazığ’da deprem sonrası 34 okulun hasar aldığı 10 bin 240 öğrencinin mağduriyet yaşadığı raporlanmasına karşılık, amacınız siyaset malzemesi üretmek değilse raporda belirttiğiniz 10 bin 240 öğrencinin mağduriyetini hafifletmek adına CHP’li büyük şehir belediyelerinin ayıracağı bütçeyle bir okul kazandırılması çağrısı yapmıştık.

Haberimiz üzerine harekete geçen CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Elazığ valiliğine ilimize bir okul inşa edilmesi talebinde bulundu.

“BİR OKUL İNŞA ETMEK İSTİYORUZ“

İstanbul Büyükşehir Belediyesi adına Elazığ Valiliği’ne Genel Sekreter Can Akın Çağlar imzasıyla iletilen mesaj şöyle;

“24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ'da meydana gelen başta Elazığ ve Malatya olmak üzere Doğu Anadolu Bölgesinde etkisini gösteren deprem, ülkemizi ve milletimizi derinden etkileşmiştir. Afet sonrası süreçte bütün kamu kurum ve kuruluşları ile vatandaşlarımız güçlü bir dayanışma sergilemiş, depremin yarattığı hasarlar giderilmeye çalışılmıştır. Depreme karşı birlik ve dayanışmanın afet sonrası süreçte de devam etmesinin önemli ve gerekli olduğuna inanıyoruz.

Bu itibarla İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak Elazığ' da gerçekleşen depremin acısını paylaşıyor, birlikteliğimizi ve dayanışmamızı göstermek adına İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin alacağı karar doğrultusunda bir okul inşa etmek istiyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yaptırmak istediğimiz okul için Valiliğinizin uygun göreceği bir yer gösterilmesi ve ihtiyaç duyulan diğer teknik bilgilerin tarafımızla paylaşılması halinde bunu bir görev addedip gereğini yerine getirmek konusunda kararlılığımızı takdirlerinize arz ederiz”