YEREL
Giriş Tarihi : 21-01-2021 16:20   Güncelleme : 21-01-2021 16:20

ZİYARETİN AMACI KONGRENİN ZAYIFLIĞI MI?

ZİYARETİN AMACI KONGRENİN ZAYIFLIĞI MI?

HABERKENT

Adalet ve Kalkınma Partisi Elazığ İl Başkanlığı 7. Olağan Kongresinin Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Spor Salonunda boş tribünlere yapılmasının yankıları sürerken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimize 24 Ocak Depreminin 1. Yıl dönümünde gelişi programı, bu kongrede yaşanan zayıflık olarak yorumlanıyor.

AK Parti’nin ilimizdeki tüm İl Başkanlığı Kongrelerinde salonlar dolarken, salondaki vatandaşlar kadar dışarıda da partililerin olduğunu bilenler son kongrede Teşkilatın hazırlıklarının günler öncesinde başlamasına, reklam ve bilboardlarda kongre davetlerinin yapılmasına karşılık kongre günü salonun boş kalması AK Parti’nin yaşadığı erozyonun göstergesi olarak değerlendirilmişti.

Elazığ İl Başkanlığı Teşkilatının, Belediye Başkanlıklarının, Milletvekillerinin ve diğer tüm birimlerinin çalışmasına karşılık salonun boş kalması, Kongrelere canlı bağlantılar yaparak katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da dikkatinden kaçmamış olacak ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir anda Elazığ’a gelme kararı almış gibi görünüyor.

24 Ocak 2020 de ilimizde meydana gelen 6.8 şiddetindeki deprem ve ardından başlayan çalışmalar ile yapılan deprem konutlarının teslimi için ilimize geleceği daha önce iki kez açıklanan ancak daha sonra böyle bir programının bulunmadığı belirtilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hem deprem konutlarını vatandaşlara dağıtmaya hem de son kongrede adeta bir deprem yaşayan AK Partinin itibarını yeniden toparlamaya geliyor.

AK Parti’nin Türk siyasi hayatındaki yerini almasının ardından yapılan tüm Genel ve Yerel seçimlerde, Halk oylamasında AK Partinin güçlü bir merkezi konumunda olan Elazığ’ın, son kongredeki tablosu AK Parti Genel Merkezini de harekete geçirmiş gibi oldu. İlimizdeki Basın kuruluşlarının AK Parti kongresi ile ilgili olarak yaptıkları değerlendirmeler AK Partinin ciddi bir kan kaybı yaşadığı yönünde oldu. Son Kongre ile ilgili olarak “ Pandemi süreci ve haftanın ilk iş günü olması nedeniyle “ şeklinde açıklama yaparak durumu kurtarmak isteyen AK Parti İl Başkanlığı yöneticileri, partilerinin diğer illerde yaptığı Kongrelerde salonların dolu oluşunu nasıl açıklıyorlar bu bilinmiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hem Elazığlı vatandaşların deprem yaralarını sarmak hem de partisinin ilimizdeki durumu toparlamak üzere ilimize gelecek yorumlarının ne kadar etki edeceğini birlikte göreceğiz.