YEREL
Giriş Tarihi : 22-01-2021 10:43   Güncelleme : 22-01-2021 11:41

EĞİTİM 15 ŞUBATIMI BEKLEYECEK?

EĞİTİM 15 ŞUBATIMI BEKLEYECEK?

İRFAN ARSLAN

Pandemi süreci kapsamında eğitime kapalı olan dershaneler için Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan görüşmelerin sonucunda olumlu adım atılarak dershanelerin eğitime açılması kararı alındı. Bu karar birçok ilde Pandemi Kurullarınca alınan karar ile 20 yaşının altındaki gençlerin dershanelere gidebilmelerine imkan sağlamak adına sokağa çıkma yasağını esnettiler.

Elazığ Pandemi Kurulu’na konuyla ilgili olarak talepte bulunulmasına karşılık Pandemi Kurulunun gündemine getirilmesine karşılık İl Pandemi Kurulu 15 Şubat’ı bekleme kararı alarak öğrencilerin dershanelere gitmesi yönünde ki kararı esnetmediği öğrenildi.

Öğrencilerin Haziran ayında yapılacak olan YKS sınavına hazırlanması açısından büyük önem taşıyan eğitim konusunda Pandemi kurulunun sokağa çıkma yasağını esnetmesi bekleniyor.

İlimizde ki dershanelerin bağlı bulunduğu Kursder yöneticileri de “Milli Eğitim Bakanlığı ile birbuçuk ay süren görüşmelerimiz oldu. Sonucunda olumlu karar çıktı ancak bu kez öğrencilerimizin kurslara katılması için Sokağa çıkma yasağı sıkıntısı yaşanıyor. Birçok ilde Pandemi Kurulu sıkıntının giderilmesi için bu konuda ki kararı esnettiler. Biz de ilimizde bu yönde bir kararın çıkmasını İl Pandemi Kurulundan bekliyoruz.” dediler